Երևանի ավագանու ֆինանսավարկային և տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովը նոր նախագահ ունի
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երևան քաղաքի ավագանու ֆինանսավարկային և տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ ընտրելու և Երևան քաղաքի ավագանու 2018 թվականի հոկտեմբերի 10-ի որոշումն ուժը կորցրած ճանաչելու մասին որոշումն ընդունվեց:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` այս մասին ավագանու նիստի ժամանակ ասաց Երևանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանը: Հանձնաժողովի նախկին նախագահ Աշոտ Մնացականյանի պաշտոնավարումը դադարեցվեց՝ իր դիմումի համաձայն, ապա նախագահ ընտրվեց Լևոն Հովհաննիսյանը: Նրա օգտին ավագանին միաձայն քվեարկեց:

В постоянной комиссии по финансово-кредитным и экономическим вопросам Совета старейшин Еревана - новый председатель
В постоянной комиссии по финансово-кредитным и экономическим вопросам Совета
старейшин Еревана - новый председатель
Принято решение об избрании председателя постоянной комиссии по финансово-кредитным и экономическим вопросам Совета старейшин Еревана и признании решения Совета старейшин Еревана от 10 октября 2018 года утратившим силу.
Как передает «Арменпресс», об этом на заседании Совета старейшин сказал мэр Еревана Айк Марутян. Срок полномочий бывшего председателя комиссии Ашота Мнацаканяна был прекращен, согласно собственному заявлению, председателем был избран Левон Ованнисян. За него Совет старейшин проголосовал единогласно.