Ապրիլի 22-ին սպասվող իրադարձությունները
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Արմենպրես» պետական լրատվական գործակալությունը ներկայացնում է այսօր սպասվող իրադարձությունները:
Այսօր` ապրիլի 22-ին, խորհրդարանը կշարունակի աշխատանքը:
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը կայցելի ԵՊՀ, որտեղ կհանդիպի Տնտեսագիտության և կառավարման ֆակուլտետի պրոֆեսորադասախոսական կազմի և ուսանողների հետ:
Լրագրողների հետ կհանդիպի ՀՀ ԳԱԱ արևելագիտության ինստիտուտի տնօրեն, թուրքագետ Ռուբեն Սաֆրաստյանը: Նա իր դիտարկումները կներկայացնի Հայոց ցեղասպանության ճանաչման գործընթացի, Թուրքիայի ժխտողական քաղաքականության վերաբերյալ:
Միգրացիոն ծառայությունում «Մեդիա և միգրացիա» ծրագրի շրջանակում տեղի կունենա հերթական հանդիպումը՝ «Վերադարձ, հետընդունում (ռեադմիսիա) և վերաինտեգրում» թեմայով։ Քննարկումը կլինի ինտերակտիվ ու կուղեկցվի հարցուպատասխանով։
Երևանում պաշտոնապես կտրվի «Գյուղական տնտեսական զարգացում-նոր տնտեսական հնարավորություններ» (ԳՏԶ ՆՏՀ) ծրագրի պաշտոնական մեկնարկը: Միջոցառմանը բացման խոսքով հանդես կգան ՀՀ-ում ԱՄՆ արտակարգ և լիազոր դեսպան Լին Թրեյսին:
Հայաստանում ֆրանսիական համալսարանը կազմակերպում է հանդիպում 2003-2006թթ. Հայաստանում Ֆրանսիայի դեսպան ՆԳ Անրի Կյունիի և ներկայիս դեսպան ՆԳ Ժոնաթան Լաքոտի հետ: Ներկաները հնարավորություն կունենան ծանոթանալ երկու դեսպանների անցած մասնագիտական ճանապարհին:
Արամ Խաչատրյան համերգասրահում Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախմբի հետ ելույթ կունենա աշխարհում մեծ ճանաչում վայելող դաշնակահար Ալեքսանդր Ռոմանովսկին։ Համերգը կղեկավարի նվագախմբի գեղ.ղեկավար և գլխավոր դիրիժոր Սերգեյ Սմբատյանը: Համերգային ծրագրում կհնչեն Սերգեյ Ռախմանինովի Դաշնամուրի կոնցերտը և Երկրորդ սիմֆոնիան։

Предстоящие на 22 апреля события
Премьер-министр Никол Пашинян посетит ЕрГУ, где встретится с профессорско-преподавательским составом и студентами факультета экономики и управления.
С журналистами встретится директор Института востоковедения НАН РА, тюрколог Рубен Сафрастян. Он представит свои воззрения относительно процесса признания Геноцида армян и политики отрицания Турции.
В миграционной службе Армении в рамках программы “Медиа и миграция” состоится очередная встреча на тему  “Возвращение, реадмиссия и реинтеграция”. Обсуждение будет интерактивным и будет проходить в форме вопросов и ответов.
В Ереване будет состоится официальное открытие программы “Сельское экономическое развитие - новые экономические возможности”. На мероприятии со вступительной речью выступит Чрезвычайный и Полномочный Посол США в Армении Линн Трейси.
Французский университет в Армении организует встречу с послом Франции в Армении в 2003 - 2006 гг. Анри Кюни и нынешним послом  Джонатаном Лакотом. Присутствующие ознакомяться с профессиональным путем, пройденным обоими послами.
В концертном зале Арама Хачатуряна с Государственным симфоническим оркестром Армении выступит всемирно известный пианист Александр Романовский. Дирижер – художественный руководитель и главный дирижер оркестра Сергей Смбатян. В концертной программе прозвучат фортепианный концерт и Вторая симфония Сергея Рахманинова.