Թաիլանդի թագուհուն հոսպիտալացրել են. Bangkok Post
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Թաիլանդի Սիրիքիթ թագուհուն ապրիլի 16-ին տեղափոխել են Չուլալոնգկոռն հիվանդանոց՝ տենդով: Ապրիլի 17-ին այս մասին հայտնել Է Bangkok Post թերթը, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը: Թագավորական պալատի տվյալներով՝ բժիշկները նրան խորհուրդ են տվել հիվանդանոց տեղափոխվել այն բանից հետո, երբ նրա մոտ տենդ Է սկսվել, որն առաջացել Է միզապարկի վարակից:
2018 թվականի օգոստոսի 19-ին 86-ամյա թագուհին հոսպիտալացվել Էր ջերմով եւ հաճախացած հազով: Բժշկական հիմնարկությունում նրա մոտ հայտնաբերել Էին գրիպ, բժիշկները խորհուրդ Էին տվել բուժընթաց անցնել: 11 օր անց նա դուրս Էր գրվել Չուլալոնգկոռն հիվանդանոցից, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Thailand’s Queen Mother hospitalized
YEREVAN, APRIL 17, ARMENPRESS. Thailand’s 86-year-old Queen Mother Sirikit has been transported to hospital on April 16 with fever, the Royal Household Bureau said in a statement, Reuters reported.
Sirikit was admitted to Bangkok’s Chulalongkorn Hospital on Tuesday after developing the fever caused by a bladder infection, the bureau said.
Sirikit, who was queen consort to the late King Bhumibol Adulyadej, who died in 2016 after seven decades on the throne, is mother to the current King Maha Vajiralongkorn, 66.