Հայաստան-Կանադա և Հայաստան-Շվեյցարիա խորհրդարանական բարեկամական խմբերը կղեկավարի Արման Եղոյանը
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ԱԺ եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ, «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Արման Եղոյանը կղեկավարի Հայաստան-Կանադա և Հայաստան-Շվեյցարիա բարեկամական խմբերը: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին պատգամավորը գրել է «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում:
«Պատիվ ունեմ հայտնել, որ Ազգային Ժողովի խորհրդի որոշմամբ ղեկավարելու եմ Հայաստան-Կանադա և Հայաստան-Շվեյցարիա բարեկամական խմբերը։ Ուժեղ խորհրդարանական ավանդույթներով այս երկու «լրիվ ժողովրդավարություններ»-ի և «ազատ տնտեսություններ»-ի հետ ունենք համագործակցության՝ դեռևս ամբողջությամբ չօգտագործված ներուժ։
Էգալիտարիզմը, ներառականությունը, պետական-մասնավոր սերտ համագործակցությունն ու սոցիալական արդարության ձգտումը կանադական քաղաքական մշակույթի ուսանելի տարրերն են:
Ուղիղ ժողովրդավարությունը, ուժեղ տեղական ինքնակառավարումը և ընդդիմության բացակայությունը, այո, այո, ընդդիմության բացակայությունը շվեյցարական քաղաքական համակարգի բնորոշիչ տարրերն են: Ուշադրության է արժանի նաև Շվեյցարիայի զինված ուժերի ունիկալ կառուցվածքն ու դրա դերը արդեն երկու հարյուրամյակ տևող շվեյցարական խաղաղության մեջ»,- գրել է Եղոյանը:

Арман Егоян возглавит парламентские группы дружбы Армения-Канада и Армения- Швейцария
Председатель постоянной  комиссии НС РА  по вопросам европейской  интеграции, депутат фракции «Мой  шаг» Арман Егоян возглавит парламентские  группы  дружбы  Армения-Канада и Армения-Швейцария.
«Имею честь сообщить, что решением НС РА я возглавлю  парламентские  группы  дружбы  Армения-Канада и Армения-Швейцария. По крепким парламентским традициям у  нас еще есть неиспользованный  потенциал сотрудничества с этими «полными демократиями» и «свободными экономиками».
Эгалитаризм, инклюзивность, тесное  сотрудничество «государство-частный  сектор» и стремление  к  социальному  равенству – образцовые элементы  канадской  политической  культуры.
Прямая демократия, сильное  местное  самоуправление и отсутствие  оппозиции – да-да, отсутствие оппозиции  —  характерные элементы швейцарской  политической  системы. Достойна  внимания  и уникальная система ВС Швейцарии и их роль в  мире  в  стране на протяжении двух столетий», - написал Егоян.