ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ մարտի 25-ին՝ ժամը 22:10-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում կան փակ և դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունից, փակ է Վարդենյաց լեռնանցքը:
Դժվարանցանելի են Սոթք-Քարվաճառ ավտոճանապարհը, Երևան-Գյումրի ավտոճանապարհի Լանջիկի հատվածը և Շիրակի մարզի Աշոցքի, Ամասիայի տարածաշրջանների, Արագածոտնի մարզի Մելիքգյուղ, Ճարճակիս գյուղերի միջհամայնքային ավտոճանապարհները:
Սպիտակի և Ստեփանավանի ոլորաններում, Սյունիքի մարզի, Արագածոտնի մարզի Ապարանի և Արագածի տարածաշրջանների միջհամայնքային, Սպիտակ-Գյումրի և Թալին-Լանջիկ-Մաստարա ավտոճանապարհներին առկա է մերկասառույց:
Երևան քաղաքում, Դիլիջանի ոլորաններում, Արագածոտնի մարզի Թալին, Ապարան, Գեղարքունիքի մարզի Վարդենիս, Մարտունի, Գավառ, Սևան, Վայոց ձորի մարզի Եղեգնաձոր, Ջերմուկ, Լոռու մարզի Տաշիր, Սպիտակ, Ստեփանավան քաղաքներում առկա են տեղումներ ձյան տեսքով:
Գեղարքունիքի մարզի Սևան, Ճամբարակ, Վարդենիս քաղաքներում բուք է:
Արագածոտնի մարզի Աշտարակի տարածաշրջանում, Սյունիքի մարզի Քաջարան, Գորիս քաղաքներում, Մեղրու սար կոչվող տարածքում, Դիլիջանի ոլորաններում և Սոթք-Քարվաճառ ավտոճանապարհին նաև մառախուղ է:
Վրաստանի տարածաշրջանային զարգացման և ենթակառուցվածքների նախարարության ավտոճանապարհային դեպարտամենտից ստացված տեղեկության համաձայն Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը բաց է բոլոր տեսակի ավտոմեքենաների համար:
ՌԴ ԱԻՆ Հյուսիսային Օսիայի Հանրապետության գլխավոր վարչությունից ստացված տեղեկատվության համաձայն ռուսական կողմում կա կուտակված 179 ավտոմեքենա, որից 132-ը՝ բեռնատար, 47-ը՝ մարդատար:
Շինարարական աշխատանքներ են ընթանում
2018 թ. հունիսի 30-ից առ ս. թ. մարտի 25-ը Երևան-Մեղրի ավտոճանապարհի 139-րդ կմ-ին կատարվում են շինարարական աշխատանքներ, ինչի հետևանքով մոտ 200 մ հատվածը միակողմանի փակ է:

На территории Армении есть закрытые и труднопроходимые дороги
Министерство ЧС РА сообщает, что 25-го марта по положению на 22:10 часов в республике есть закрытые и труднопроходимые автодороги.
Как сообщили «Арменпресс» в Министерстве чрезвычайных ситуаций РА, закрыт перевал Варденяц.
Труднопроходимы автодорога Сотк-Карвачар, участок Ланджика автодороги Ереван-Гюмри и межобщинные дороги Ашоцка, Амасии Ширакской области, сел Меликгюх, Чарчакис Арагацотнской области.
На поворотах Спитака и Степанавана, межобщинных автодорогах Сюникской области, Апарана и Арагаца Арагацотнской области, Спитак-Гюмри и Талин-Ланджик-Мастара гололед.
В Ереване, на поворотах Дилижана, в городах Талин, Апаран Арагацотнской области, Варденис, Мартуни, Гавар, Севан Гегаркуникской области, Ехегнадзор, Джермук Вайоц Дзорской области, Ташир, Спитак, Степанаван Лорийской области идет снег.
В городах Севан, Чамбарак, Варденис Гегаркуникской области метель.
В Аштаракском районе Арагацотнской области, в городах Каджаран, Горис Сюникской области, на территории под названием "Гора Мегри", на поворотах Дилижана и на автодороге Сотк-Карвачар туман.
О Ларсе:
Согласно информации, полученной из Дорожного департамента Министерства регионального развития и инфраструктур Грузии, дорога Степанцминда-Ларс открыта для всех видов транспорта.
Согласно информации, полученной из Главного управления Северной Осетии МЧС РФ, на российской стороне скопилось 179 автомобилей, из которых 132 - грузовые, 47 – легковые.
Строительные работы ведутся:
С 30-го июня 2018 года на 139 км автотрассы Ереван-Мегри проводятся строительные работы, в результате чего отрезок около 200 м закрыт в одностороннем порядке.