Նախագահ Սարգսյանն ընդունել է Մոսկվայի պետական համալսարանի ժուռնալիստիկայի ֆակուլտետի դեկանին
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը մարտի 19-ին հյուրընկալել է Մոսկվայի Միխայիլ Լոմոնոսովի անվան պետական համալսարանի ժուռնալիստիկայի ֆակուլտետի դեկան Ելենա Վարդանովային և Հայաստանում ՌԴ արտակարգ և լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, նախագահ Սարգսյանն ասել է, որ Մոսկվայի պետական համալսարանն իր համար հարազատ կրթօջախ է, որտեղ ունեցել է և ունի բազմաթիվ գործընկերներ ու ընկերներ: Նախագահը նշել է, որ իր գիտական և դասախոսական գործունեության ընթացքում բազմաթիվ աշխատանքային շփումներ և փոխայցելություններ է ունեցել իր համալսարանական գործընկերների հետ:
Արմեն Սարգսյանը կարևորել է աշխարհի հեղինակավոր ուսումնական հաստատություններից մեկի՝ Մոսկվայի պետական համալսարանի ներկայությունը Հայաստանում և անհրաժեշտ համարել ընդլայնել երևանյան մասնաճյուղի գործունեությունը, գիտակրթական ոլորտում համատեղ ծրագրերի իրականացումը և կապերի ամրապնդումը:
Ներկայացնելով այցի նպատակը՝ Ելենա Վարդանովան ասել է, որ Մոսկվայի պետական համալսարանի Երևանի մասնաճյուղում հանդես է եկել լրագրության ոլորտին առնչվող մի քանի հրապարակային դասախոսություններով:
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել լրագրության ապագայի, թվային տեխնոլոգիաների դարաշրջանում առկա մարտահրավերների, հավաստի և պրոֆեսիոնալ լրատվության, լրագրության դասավանդման մակարդակի բարձրացման հարցերի շուրջ:

President Sarkissian hosts Dean of Faculty of Journalism at Moscow State University
YEREVAN, MARCH 19, ARMENPRESS. President of Armenia Armen Sarkissian on March 19 hosted Elena Vartanova, Dean of the Faculty of Journalism at the Moscow State University, and Russian Ambassador to Armenia Sergei Kopyrkin, the Presidential Office told Armenpress.
At the meeting President Sarkissian said the Moscow State University is a familiar educational center for him where he had and has many colleagues and friends. The Armenian President informed that during his scientific and teaching activities he had numerous working contacts and mutual visits with his university colleagues.
Armen Sarkissian attached importance to the presence of the Moscow State University in Armenia and highlighted the need to expand the activity of the University’s Yerevan branch, implement joint scientific-educational programs and expand the ties.
Introducing the purpose of the visit Elena Vartanova said she delivered a number of public lectures relating to journalism in the University’s Yerevan branch.
The meeting participants also exchanged views on the future of journalism, the current challenges in the digital technologies era, reliable and professional news, as well as on matters relating to raising the teaching level of journalism.