Դեսպան Ղևոնդյանն ու Բելառուսի ԱԳ փոխնախարարը մտքեր են փոխանակել երկկողմ համագործակցության օրակարգի շուրջ
Դեսպան Ղևոնդյանն ու Բելառուսի ԱԳ փոխնախարարը մտքեր են փոխանակել երկկողմ
համագործակցության օրակարգի շուրջ
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Բելառուսում Հայաստանի դեսպան Արմեն Ղևոնդյանը մարտի 15-ին  հանդիպել է Բելառուսի արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Անդրեյ Դապկյունասի (Андрей Дапкюнас) հետ։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ ԱԳՆ լրատվության և հանրային դիվանագիտության վարչությունից, հանդիպմանը քննարկվել են  միջազգային կազմակերպությունների օրակարգային մի շարք թեմաներ,  ՄԱԿ-ի շրջանակներում Հայաստանի և Բելառուսի փոխադարձ աջակցությանն առնչվող հարցեր:
Հայ-բելառուսական երկկողմ համագործակցության հետագա զարգացման համատեքստում դեսպան Ղևոնդյանը և փոխնախարար Դապկյունասը մտքեր են փոխանակել  փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք հարցերի շուրջ։

Armenian Ambassador, deputy FM of Belarus exchange views on bilateral cooperation agenda
YEREVAN, MARCH 18, ARMENPRESS. Armenian Ambassador to Belarus Armen Ghevondyan on March 15 met with deputy foreign minister Andrei Dapkiunas, the Armenian foreign ministry told Armenpress.
During the meeting the Belarusian and Armenian diplomats discussed a number of topical subjects of interaction between Belarus and Armenia concerning the mutual support on selected issues in the international organizations primarily within the UN system.
The sides also exchanged views on issues of mutual interest in the context of further development of the bilateral partnership.