Բրիտանահայ գործարար և բարերար Վաչե Մանուկյանը կժամանի Հայաստան
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Բրիտանահայ գործարար և բարերար Վաչե Մանուկյանը, ով վերջերս Փարիզում կայացած Հայկական բարեգործական ընդհանուր միության 90-րդ ընդհանուր ժողովում ընտրվել է ՀԲԸՄ Հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ և հայտնի է իր բարեգործական ձեռնարկներով, մարտի 9-ին կժամանի Հայաստան:
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, նրա ֆինանսավորմամբ կառուցվել եւ վերանորոգվել են հոգևոր, կրթական ու մշակութային օջախներ, այդ թվում՝ դպրոցներ և եկեղեցիներ: Նրա հովանավորած ծրագրերով բազմաթիվ երիտասարդներ կրթություն են ստացել եւ վերապատրաստվել Միացյալ Նահանգների եւ Մեծ Բրիտանիայի համալսարաններում: «Վաչե և Թամարա Մանուկյան» ֆոնդի նվիրատվությամբ իրականացվում են մշակութային, կրթական եւ առողջապահական բազմաթիվ նախագծեր: Վաչե Մանուկյանի աջակցությամբ է Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի վանական համալիրում բացվել «Վաչե և Թամար Մանուկյան» մատենադարանը:

Британский бизнесмен и благотворитель Ваче Манукян приедет в Армению
Британский  бизнесмен и благотворитель армянского происхождения Ваче  Манукян 9 марта  приедет в  Армению.  На  состоявшемся  недавно в  Париже  90-м  Всеобщем съезде  АВБС  Ваче  Манукян был избран председателем Совета  попечителей.
Как  передает Арменпресс, благодаря  его финансированию, построены  и отреставрированы   образовательные и культурные  объекты, в  том числе  школы  и церкви. По программам, патронируемым Манукяном, многие  молодые  люди получили образование и прошли переподготовку в  университетах США  и Англии. На пожертвования  фонда «Ваче  и Тамара Манукян» осуществляются многочисленные культурные, образовательные и здравоохранительные  проекты.
При содействии Ваче  Манукяна в  монастырском комплексе  Св.Эчмиадзина открыто хранилище рукописей «Ваче  и Тамара Манукян».