Սինայի թերակղզում գրեթե 60 ծայրահեղական Է ոչնչացվել
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Եգիպտոսի զինվորականներն ու ոստիկանությունը Սինայի թերակղզում իրականացված մի շարք հատուկ գործողությունների ընթացքում 59 ծայրահեղականի են ոչնչացրել վերջին մի քանի շաբաթվա ընթացքում:
Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, ասված Է երկրի զինված ուժերի տարածած հայտարարության մեջ:
Նշվում Է, որ 44 ծայրահեղականներ վերացվել են զինվորականների ուժերով եւ 15-ը՝ ոստիկանական գործողությունների ընթացքում:
Առգրավվել եւ ոչնչացվել են մի քանի տասնյակ փոխադրամիջոցներ, կապի միջոցներ, զենք, զինամթերք, պայթուցիկ նյութեր: Ելուզակների հետ բախումներում զոհվել Է եգիպտոսցի յոթ զինվորական: «Սինայ» ընդգրկուն հակաահաբեկչական գործողությունը Եգիպտոսում շարունակվում Է անցյալ տարվա փետրվարից, այդ ժամանակաշրջանում ոչնչացվել ու ձերբակալվել են հարյուրավոր ծայրահեղականներ, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

На Синайском полуострове уничтожили почти 60 экстремистов
Военные и полиция Египта в ходе ряда спецопераций на Синайском полуострове уничтожили за последние недели 59 экстремистов. Как сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости, об этом говорится в распространенном заявлении ВС страны.
Сообщается, что 44 экстремиста были уничтожены силами военных и 15 - в ходе полицейских операций. Изъяты и уничтожены несколько десятков транспортных средств, средств связи, оружие, боеприпасы, взрывчатые вещества.
В столкновениях с бандитами погибли семь египетских военнослужащих.
Масштабная антитеррористическая операция "Синай" продолжается в Египте с февраля прошлого года, за это время уничтожены и задержаны сотни экстремистов.