Ոստիկանները հայտնաբերել են Հաղարծինում ծառերն ապօրինի կտրած անձին
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հունվարի 14-ին, ժամը 15.30-ին, ոստիկանության Դիլիջանի բաժնի ծառայողները, շրջաայցի ընթացքում Հաղարծին գյուղի սկզբնամասում հայտնաբերել են հատված երկու ուռենու կոճղեր և ուռենու հատված ճյուղ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ ոստիկանության լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, նշանակվել է մասնագիտական ստուգում:
Նյութերի նախապատրաստման ընթացքում, բաժնի ծառայողների ձեռնարկած օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների շնորհիվ, հունվարի 18-ին, ժամը 11.20-ին, ապօրինի ծառահատում կատարելու կասկածանքով բաժին է հրավիրվել 23-ամյա Մարզպետ Բ.-ն, որը բացատրություն է տվել, որ հունվարի 14-ին ծառերն ապօրինի հատել է ինքը՝ իր բենզասղոցով, «ՈւԱԶ-469» ավտոմեքենայով տեղափոխել է տան բակ և վաճառել անծանոթի:

Полиция выявила гражданина, незаконно вырубившего деревья в Агарцине
В ходе  патрулирования сотрудники Дилижанского отдела  полиции РА 14 января в 15.30  часов обнаружили два пня срубленных ив и ивовые ветки.
Как  сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и СМИ полиции РА, назначена  специализированная проверка.
В результате  оперативно-разведывательных действий  сотрудников 18 января в 11.20  часов по подозрению в  незаконной  вырубке в полицию был приглашен 23-летний  Марзпет Б. Согласно его  объяснению, 14 января деревья  незаконно вырубил он  сам, а  вырубленное  перевез на своем грузовичке УАЗ-469 к  себе во двор и продал какому-то незнакомцу.