Բրիտանացիների մեծամասնությունը ցանկանում Է մնալ Եվրամիության կազմում. հարցում
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Մեծ Բրիտանիայի բնակիչների մոտավորապես 56 տոկոսg այժմ դեմ կքվեարկեր Եվրամիության կազմի8 երկրի դուրս գլուն: Այդ մասին հունվարի 16-ին հայտնել Է Reuters գործակալությունը՝ վկայակոչելով YouGov սոցիոլոգիական ծառայության կողմից անցկացված հարցման տվյալները, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Գործակալությունը նշում Է, որ հետազոտությունը հաշվի չի առնում նրանց, ովքեր կհրաժարվեին քվեարկությունից եւ ովքեր չեն կողմորոշվել պատասխանի հարցում: Եթե հաշվի առնվեն այս խմբերը, ապա գերակշռությունը, միեւնույն Է, կմնա Brexit-ի հակառակորդների կողմում. 48 տոկոսը դեմ Է ԵՄ-ից Մեծ Բրիտանիայի դուրս գալուն այն դեպքում, երբ Միացյալ Թագավորության անջատվելու օգտին արտահայտվել Է հարցվածների միայն 38 տոկոսը:
Ընդսմին լեյբորիստների կողմնակիցների 78 տոկոսը պաշտպանում Է երկրորդ հանրաքվեի անցկացումը:
Հարցմանը, որն անցկացվել Է չափահասների շրջանում, մասնակցել Է 1070 մարդ:
Եվրամիությունից Միացյալ Թագավորության դուրս գալու հարցի շուրջ հանրաքվեն կայացել Է 2016 թվականի հունիսի 23-ին: Դրանում 51,9 տոկոս արդյունքով հաղթանակ են տարել եվրաինտեգրացման հակառակորդները, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Опрос: большинство британцев хотят остаться в Евросоюзе
Порядка 56% жителей Великобритании проголосовали бы сейчас против выхода страны из Европейского союза. Об этом в четверг сообщило агентство Reuters со ссылкой на данные опроса, проведенного социологической службой YouGov.
Агентство отмечает, что исследование не учитывает тех, кто отказался бы от голосования и кто не определился с ответом. Если брать в расчет эти группы, то перевес все равно остается на стороне противников Brexit - 48% против выхода Великобритании из ЕС, в то время как за отделение Соединенного Королевства высказались лишь 38% респондентов,сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
При этом 78% сторонников лейбористов поддерживают проведение второго референдума.
В опросе, который проводился среди совершеннолетних, приняли участие 1070 человек.
Референдум по вопросу выхода Соединенного Королевства из Евросоюза состоялся 23 июня 2016 года. На нем победу с результатом 51,9% одержали противники евроинтеграции.