Նիկոլ Փաշինյանը ոչ ֆորմալ հանդիպում է անցկացրել Վրաստանի վարչապետ Մամուկա Բախտաձեի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը և Վրաստանի կառավարության ղեկավար Մամուկա Բախտաձեն հունվարի 15-ին ոչ ֆորմալ հանդիպում են ունեցել Վրաստանի Բոլնիսիում: Վրաստանի կառավարության ղեկավարը ևս մեկ անգամ  շնորհավորել է Նիկոլ Փաշինյանին  ՀՀ վարչապետ նշանակվելու կապակցությամբ և համոզմունք հայտնել, որ երկկողմ հետագա ակտիվ փոխգործակցութունը կնպաստի երկու հարևան ու բարեկամ պետությունների միջև տարբեր ոլորտներում համագործակցության զարգացմանն ու ընդլայնմանը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, Նիկոլ Փաշինյանը շնորհակալություն է հայտնել շնորհավորանքի համար և ընդգծել հայ-վրացական հարաբերությունների կարևորությունը բոլոր ոլորտներում:
Ոչ ֆորմալ հանդիպման ընթացքում զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել երկկողմ հարաբերությունների օրակարգային մի շարք հարցերի շուրջ:
Նիկոլ Փաշինյանը և Մամուկա Բախտաձեն կարճատև հանդիպում են ունեցել նաև հայերով բնակեցված  Բոլնիսի գյուղի, որը նախկինում կրում էր Բոլնիս-Խաչեն անունը, բնակիչների հետ:

Никол Пашинян провел неформальную встречу с премьер-министром Грузии Мамукой Бахтадзе
Премьер-министр Никол Пашинян и глава правительства Грузии Мамука Бахтадзе 15 января провели неформальную встречу в грузинском селе Болнис. Премьер-министр Грузии еще раз поздравил Никола Пашиняна с назначением на должность премьер-министра Республики Армения и выразил уверенность в том, что дальнейшее активное двустороннее взаимодействие будет способствовать развитию и расширению сотрудничества между двумя соседними и дружественными государствами в различных сферах.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе аппарата премьер-министра Армении, Никол Пашинян поблагодарил за поздравление и подчеркнул важность армяно-грузинских отношений во всех сферах.
В ходе неформальной встречи собеседники обменялись мнениями по ряду вопросов повестки двусторонних отношений.
Никол Пашинян и Мамука Бахтадзе также провели краткую встречу с жителями населенного армянами села Болнис, которое раньше называлось Болнис-Хачен.