Հայկական բիզնեսն աշխարհում ամենուր է, ինչի շնորհիվ համագործակցության ներուժը անհամեմատ մեծանում է. Արմեն Սարգսյան
Հայկական բիզնեսն աշխարհում ամենուր է, ինչի շնորհիվ համագործակցության ներուժը
անհամեմատ մեծանում է. Արմեն Սարգսյան
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Պաշտոնական այցով Արաբական Միացյալ Էմիրություններում գտնվող Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն Աբու Դաբիում հունվարի 15-ին հանդիպում է ունեցել Արաբական Միացյալ Էմիրությունների պետնախարար Սուլթան Ալ-Ջաբերի հետ՝ քննարկելու տնտեսության տարբեր ոլորտներում համագործակցության հեռանկարները։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրեցին Հայաստանի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից, հանրապետության նախագահը նշել է, որ Հայաստանը թեև փոքր երկիր է, բայց հայերը գլոբալ և սերտորեն փոխկապակցված ազգ են: Եվ երբ ինքը, որպես նախագահ, խոսում է համագործակցության մասին՝ նկատի ունի ոչ միայն Հայաստանի Հանրապետությունը, որովհետև հայերը, հայկական բիզնեսն աշխարհում ամենուր են, ինչի շնորհիվ համագործակցության ներուժը անհամեմատ մեծանում է։
Զրուցակիցները պայմանավորվել են, որ որպես առաջին քայլ, ԱՄԷ-ից պատվիրակություն այցելի Հայաստան՝ հնարավորություններին տեղում ծանոթանալու, քննարկումներ ունենալու և եղած առաջարկները գործնական հիմքերի վրա դնելու համար։

'Armenian business is everywhere in the world thanks to which cooperation potential significantly grows' – President Sarkissian
'Armenian business is everywhere in the world thanks to which cooperation potential
significantly grows' – President Sarkissian
YEREVAN, JANUARY 15, ARMENPRESS. Armenian President Armen Sarkissian, who is in the United Arab Emirates on an official visit, on January 15 met with UAE Minister of State Sultan Al Jaber in Abu Dhabi to discuss the cooperation prospects in different economic sectors, the Armenian Presidential Office told Armenpress.
President Sarkissian said although Armenia is a small country, Armenians are global and closely connected nation. And when he, as a President, talks about cooperation he means not only Armenia, because Armenians, the Armenian business are everywhere in the world thanks to which the cooperation potential is significantly growing.
The officials agreed that as a first step the UAE delegation will visit Armenia to get acquainted with the opportunities, hold discussions and put the existing proposals on practical basis.