Արցախի ԱԺ-ի «Վերածնունդ» խմբակցությունը նախաձեռնել է խորհրդարանական լսումներ
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Դեկտեմբերի 14-ին ԱԺ-ում կազմակերպվել են խորհրդարանական լսումներ՝ «Վերածնունդ» խմբակցության ղեկավար, պատգամավոր Հայկ Խանումյանի հեղինակած՝ «Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության քրեական օրենսգրքում փոփոխություն կատարելու մասին» ԱՀ օրենքի  նախագծի վերաբերյալ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի լրատվության և հանրության հետ կապերի բաժնից, լսումներին մասնակցել են ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանը, ԱԺ նախագահի տեղակալ Վահրամ Բալայանը, արդարադատության նախարար Արարատ Դանիելյանը, ոստիկանապետ Իգոր Գրիգորյանը, դատախազության ներկայացուցիչ Կարեն Գաբրիելյանը և փաստաբաններ:
Տեղի ունեցած քննարկման արդյունքում առաջարկվել է նախագծի մեջ առաջարկվող գաղափարներին անդրադառնալ ԱՀ վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ օրենսգիրքն ընդունելուց հետո:

Фракция НС Арцаха «Возрождение» инициировала парламентские слушания
В НС Республики Арцах 14-го декабря были организованы парламентские слушания относительно проекта закона Республики Арцах «О внесении изменения в Уголовный кодекс Нагорно-Карабахской Республики», автором которого является руководитель фракции «Возрождение», депутат Айк Ханумян.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе НС Республики Арцах, в слушаниях приняли участие председатель НС Ашот Гулян, заместитель председателя Ваграм Балаян, министр юстиции Арарат Даниелян, начальник полиции Игорь Григорян, представитель прокуратуры Карен Габриелян и адвокаты.
По итогам состоявшегося обсуждения было предложено рассмотреть предлагаемые в проекте идеи после принятия Кодекса об административных правонарушениях Республики Арцах.