Հեռարձակողները պահպանել են ընտրությունների լուսաբանմանն առնչվող օրենսդրության դրույթները
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ հեռուստատեսության և ռադիոյի հանձնաժողովն այս տարի դիտարկել է 39 հեռուստառադիոընկերություն, որոնք ընտրությունները լուսաբանելու հայտ էին ներկայացրել: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` այս մասին ՀՀ կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովում նշեց ՀՀ հեռուստատեսության և ռադիոյի հանձնաժողովի նախագահի պաշտոնակատար Տիգրան Հակոբյանը:
Նրա խոսքով` խախտումներ չեն հայտնաբերվել` դեկտեմբերի 8-ի ժամը 18:00-ի դրությամբ:
«Այդ ժամանակահատվածում չի եղել ոչ մի բողոք միջազգային կազմակերպությունների կողմից, չի եղել 11 քաղաքական ուժերի կողմից»,- ասաց նա՝ հավելելով, որ առ այսօր բոլոր հեռարձակողները պահպանում են և՛ Ընտրական օրենսգրքի, և՛ Ռադիոյի և հեռուստատեսության մասին օրենքի մեթոդաբանության դրույթները:
Տիգրան Հակոբյանն ընդգծեց, որ այս ընտրություններին լրագրողները թեկնածուների հետ շրջում էին, և այս անգամ, ըստ մշտադիտարկման արդյունքների, լրագրողները շատ ավելի էին տիրապետում թեմային: «Վերջնական մշտադիտարկման արդյունքները մենք կհրապարակենք դեկտեմբերի 13-ին, որտեղ կլինի ամբողջական պատկերը, և կլինի մեր եզրակացությունը»,- հավաստեց նա:

Broadcasters maintain provisions of legislation on election coverage
YEREVAN, DECEMBER 9, ARMENPRESS. The Commission on TV and Radio of Armenia this year has considered 39 TV and radio companies which submitted application to cover the December 9 early parliamentary elections, acting chair of the Commission Tigran Hakobyan said at the Central Electoral Commission, reports Armenpress.
He said no violations were recorded on December 8, as of 18:00.
“There was no complaint by the international organizations, as well as the 11 political forces at that period”, he said, adding that all broadcasters maintain the provisions of the methodology of both the Electoral Code and the law on Radio and TV.
Tigran Hakobyan said the reporters toured with the candidates during these elections, and this time, according to the monitoring results, the journalists were more aware of the topic. “We will release the final monitoring results on December 13 which will show the complete picture and will include our conclusion”, he said.