Նիկոլ Փաշինյանը Գյումրիում ծաղկեպսակ խոնարհեց երկրաշարժի անմեղ զոհերի հիշատակը հավերժացնող հուշակոթողում
Նիկոլ Փաշինյանը Գյումրիում ծաղկեպսակ խոնարհեց երկրաշարժի անմեղ զոհերի
հիշատակը հավերժացնող հուշակոթողում
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանն ու կառավարության անդամները Գյումրիի Ամենափրկիչ եկեղեցու բակում գտնվող երկրաշարժի անմեղ զոհերի հիշատակը հավերժացնող հուշակոթողում ծաղկեպսակ խոնարհեցին։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ կառավարության անդամները Գյումրիում արտագնա նիստ անցկացրին, որից հետո մասնակցելու են երկրաշարժի 30-ամյակին նվիրված միջոցառումների։
Ծաղկեպսակի խոնարհման արարողությունից հետո եկեղեցում Շիրակի թեմի առաջնորդի կողմից հոգեհանգստի կարգ կմատուցվի՝ 1988թ. երկրաշարժի զոհերի հիշատակին։

YEREVAN, DECEMBER 7, ARMENPRESS. Caretaker Prime Minister Nikol Pashinyan and Cabinet members paid tribute to the victims of the 1988 earthquake in Gyumri by laying a wreath at a memorial outside the Holy Savior’s Church (Amenaprkich).
The Cabinet held an outgoing meeting in the city and will later participate in commemoration ceremonies in honor of the 30th anniversary of the earthquake.
The Primate of the Diocese of Shirak of the Armenian Church will then serve a mass in remembrance of the victims.