Իրանում հարսանիքի ժամանակ հրաձգությունը չորս մարդու կյանք Է խլել
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Չորս մարդ Է զոհվել, եւս 16 հոգի` տուժել Իրանի արեւմուտքի Քերմանշահի նահանգում հարսանիքի ժամանակ տեղի ունեցած հրաձգության հետեւանքով: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է Tasnim գործակալությունը՝ վկայակոչելով տեղի իրավապահ մարմիններին:
«Այդ պատահարի հետեւանքով, ցավոք, զոհվել Է չորս մարդ, 16 հոգի տուժել են»,- գործակալությունը մեջբերել Է նահանգի իրավակարգի ուժերի ղեկավար Մանուչեհր ԱմանԷլահիի խոսքը: Գործակալության տվյալներով՝ Չաման ոչ մեծ քաղաքում դեկտեմբերի 5-ի երեկոյան հրաձգությունն սկսել Էր հարսանիքի հյուրերից մեկը, որը հանել Էր «Կալաշնիկով» ինքնաձիգն ու կրակ բացել այլ հյուրերի հետ տեղի ունեցած վեճից հետո: Հրաձգությունից հետո 20 մարդու տեղափոխել են հիվանդանոց, որտեղ տուժածներից չորսն ավելի ուշ մահացել են: Տեղի ունեցածի կապակցությամբ ոստիկանության աշխատակիցները ձերբակալել են հրաձիգին ու եւս երեք մարդու, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Во время стрельбы на свадьбе в Иране погибли четыре человека
Четыре человека погибли, 16 пострадали во время стрельбы на свадьбе в провинции Керманшах на западе Ирана, сообщило агентство Tasnim со ссылкой на местные правоохранительные органы.
"В результате этого происшествия, к сожалению, погибли четыре человека, 16 пострадали", - приводит агентство слова главы сил правопорядка провинции Манучехра Аманэллахи,сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости.
По данным агентства, стрельбу, произошедшую в небольшом городке Чаман в среду вечером, устроил один из гостей свадьбы, который достал автомат "Калашникова" и открыл огонь после стычки с другими гостям.
После стрельбы 20 человек были доставлены в больницу, где четверо пострадавших позже скончались. Три человека, кроме стрелка, были задержаны сотрудниками полиции в связи с произошедшим.