Բակո Սահակյանը Մոսկվայում հանդիպումներ է ունեցել ռուսաստանաբնակ մի խումբ հայ գործարարների եւ բարերարների հետ
Բակո Սահակյանը Մոսկվայում հանդիպումներ է ունեցել ռուսաստանաբնակ մի խումբ
հայ գործարարների եւ բարերարների հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Նոյեմբերի 24-26-ը Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը Մոսկվայում հանդիպումներ է ունեցել ռուսաստանաբնակ մի խումբ հայ գործարարների եւ բարերարների հետ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, քննարկվել են Արցախում տարբեր ծրագրերի իրականացմանն առնչվող հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը գոհունակությամբ նշել է, որ ռուսաստանաբնակ մեր հայրենակիցներն ակտիվորեն մասնակցում են Արցախի զարգացման եւ շենացման գործին՝ հույս հայտնելով, որ համագործակցության բարձր դինամիկան կպահպանվի նաեւ ապագայում:

President of Artsakh meets with a group of Russian-Armenian entrepreneurs and philanthropists in Moscow
President of Artsakh meets with a group of Russian-Armenian entrepreneurs and philanthropists
in Moscow
YEREVAN, NOVEMBER 27, ARMENPRESS. Artsakh Republic President Bako Sahakyan on November 24-26 met in Moscow with a group of Russian-Armenian entrepreneurs and philanthropists to discuss issues on the implementation of various programs in Artsakh, the Presidential Office told Armenpress.
President Sahakyan noted with satisfaction that our compatriots in Russia had been actively involved in the development of Artsakh, expressing hope that the high cooperation dynamic would be preserved in the future too.