Բակո Սահակյանը հանդիպում է ունեցել Ամերիկայի հայկական համագումարի Արեւմտյան ափի ներկայացուցիչների հետ
Բակո Սահակյանը հանդիպում է ունեցել Ամերիկայի հայկական համագումարի
Արեւմտյան ափի ներկայացուցիչների հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը նոյեմբերի 21-ին Լոս Անջելես քաղաքում հանդիպում է ունեցել Ամերիկայի հայկական համագումարի Արեւմտյան ափի ներկայացուցիչների հետ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության նախագահիօ աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, նախագահը բարձր է գնահատել հայկական համագումարի գործունեությունը համազգային խնդիրների լուծման եւ Հայրենիք-Սփյուռք կապերի ամրապնդման գործում՝ գոհունակությամբ նշելով Արցախի հետ համագործակցության բարձր մակարդակը:
Հանդիպմանը մասնակցում էին Հայ Առաքելական Եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգեւ արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Artsakh President meets with representatives of Armenian Assembly of America Western Region
YEREVAN, NOVEMBER 22, ARMENPRESS. Artsakh Republic President Bako Sahakyan on November 21 met in Los Angeles with representatives of the Armenian Assembly of America Western Region, the Artsakh Presidential Office told Armenpress.
The President commended the Assembly's activity in solving issues of pan-Armenian significance and enhancing the Homeland-Diaspora ties, expressing his satisfaction over the high level of cooperation with Artsakh.
Primate of the Artsakh Diocese of the Armenian Apostolic Church Archbishop Pargev Martirosyan and other officials participated in the meeting.