Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է «Քրոնիմետ Մայնինգ» ընկերության խորհրդի նախագահ Գյունթեր Պիլարսկուն
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանն այսօր ընդունել է գերմանական «Քրոնիմետ Մայնինգ» ընկերության խորհրդի նախագահ, Գերմանիայի Բադեն Վյուրթեմբերգ երկրամասում Հայաստանի պատվո հյուպատոս Գյունթեր Պիլարսկուն։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ կառավարության տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, զրուցակիցները քննարկել են երկկողմ համագործակցությանը և Հայաստանում ընկերության կողմից իրականացվող ներդրումային ծրագրերին վերաբերող հարցեր: Անդրադարձ է եղել, մասնավորապես, Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատի ընթացիկ գործունեությանը և զարգացման ծրագրերին։
Վարչապետի պաշտոնակատարը, ողջունելով «Քրոնիմետ Մայնինգ» ընկերության գործունեությունը մեր երկրում, նշել է, որ կառավարությունը խրախուսում է օտարերկրյա ներդրումների շարունակական ներգրավումը Հայաստանի տնտեսությունում և կառավարման առաջադեմ մշակույթի ներդրումը: Նիկոլ Փաշինյանն ընդգծել է նաև ՀՀ հանքարդյունաբերության ոլորտում գործունեություն ծավալող ձեռնարկությունների կողմից բնապահպանական և աշխատանքային չափանիշների պահպանման կարևորությունը: Գյունթեր Պիլարսկին, կարևորելով Նիկոլ Փաշինյանի նախանշած ստանդարտների դերը, նշել է, որ ընկերությունը շարունակաբար աշխատում է գործունեության արդյունավետության բարձրացման ուղղությամբ:

Nikol Pashinyan receives Chairman of Board of the CRONIMET Mining AG Guenter Pilarsky
YEREVAN, NOVEMBER 20, ARMENPRESS. Acting Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan received on November 20 Chairman of Board of the German CRONIMET Mining AG, Honorary Consul of the Republic of Armenia in the Baden-Wuertenberg Guenter Pilarsky.
As ARMENPRESS was informed from the official website of the Prime Minister of Armenia, the interlocutors discussed issue related to bilateral relations and the investment projects by the company in Armenia. In particular, the sides touched upon the ongoing activities and development projects of Zangezur Copper and Molybdenum Combine.
Saluting the activities of CRONIMET Mining in Armenia, the acting PM noted that the Government of Armenia encourages foreign investments. Nikol Pashinyan also emphasized the importance of abiding to environmental and labor standards. Highlighting the role of the mentioned standards, Guenter Pilarsky noted that their company consistently works in the direction of raising the effectiveness of their activities.