Թրամփն իրեն նացիոնալիստ է համարում
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱՄՆ-ի նախագահ Դոնալդ Թրամփն իրեն ազգայնական Է համարել՝ այդ կերպ իրեն հակադրելով գլոբալացման կողմնակիցներին, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
«Արմատական դեմոկրատները ցանկանում են իշխանությունը վերադարձնել կոռումպացված, իշխանության տենչով համակված գլոբալիստներին: Դուք գիտե՞ք, թե ովքեր են գլոբալիստները: Գլոբալիստն այն մարդն Է, ով ցանկանում Է, որ գործերը լավ ընթանան ամբողջ աշխարհում, եւ, ճիշտն ասած, չի մտահոգվում իր սեփական երկրի մասին»,- հայտարարել Է Միացյալ Նահանգների ղեկավարը՝ հոկտեմբերի 22-ին ելույթ ունենալով Տեխասի նահանգում կայացած հանրավաքում:
«Մենք չենք կարող դա մեզ թույլ տալ: Դուք գիտեք՝ կա մի այսպիսի բառ՝ «նացիոնալիստ», որը որոշ տեսակետից հնացած Է դարձել: Եվ ես ձեզ կասեմ. «Համարվում Է, որ այդ բառը չպետք Է գործածել, բայց ես նացիոնալիստ եմ: Ես նացիոնալիստ եմ»,- ասել Է Թրամփը:
«Նացիոնալիստ, ինձ դուր Է գալիս այս բառը, գործածեք այս բառը»,- հավելել Է ԱՄՆ-ի նախագահը հանրահավաքի մասնակիցների խրախուսական բացականչությունների ներքո, որոնք ի պատասխան սկսել են վանկարկել «ԱՄՆ» բառը, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Трамп заявил, что считает себя националистом
Президент США Дональд Трамп назвал себя националистом, противопоставив таким образом себя сторонникам глобализации, сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
"Радикальные демократы хотят вернуть власть коррумпированным, жадным до власти глобалистам. Вы знаете, кто такие глобалисты? Глобалист - это человек, который хочет, чтобы дела шли хорошо во всем мире, и, честно говоря, не заботится о своей собственной стране", - заявил американский лидер, выступая в понедельник на митинге в штате Техас.
"Мы не можем себе этого позволить. Вы знаете, есть такое слово "националист", которое стало своего рода старомодным. И я скажу вам: "Считается, что это слово не стоит использовать, но я националист. Я националист", - сказал Трамп.
"Националист, мне нравится это слово, используйте это слово", - добавил президент США под одобрительные возгласы участников митинга, которые в ответ начали скандировать слово "США".