Հայաստանում բիզնեսը չի կարող խառնվել քաղաքականությանն ու պետական կառավարմանը. Նիկոլ Փաշինյան
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Բիզնեսը Հայաստանում պետք է տարանջատվի քաղաքականությունից: Ով ուզում է բիզնեսով զբաղվել, պետք է հեռանա քաղաքականությունից: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` Կապանում քաղաքապետի «Իմ քայլը» դաշինքի թեկնածուի քարոզարշավին մասնակցելով՝ հայտարարեց ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը:
«Հայաստանում նախկինում խնդիր էր բիզնեսը և քաղաքականությունը տարանջատելը: Ես մեծ հարգանք ունեմ բոլոր գործարարների նկատմամբ: Շատ կարևոր է, որ նրանք իրենց աշխատանքային տաղանդով կարողանում են բիզնես անել, հարկեր վճարել: Գործարարները կարևոր դերակատարություն պետք է ունենան մեր երկրի զարգացման գործում: Բայց, ամեն մեկը պետք է զբաղվի իր գործով: Դժբախտություն կլիներ, եթե ՀՀ վարչապետը Հայաստանում բիզնես շահ ունենար: Դա բացառված է»,- ասաց Փաշինյանը:
Նա նշեց` նույնն էլ վերաբերում է քաղաքներին. բիզնեսը պետք է տարանջատվի իշխանությունից: Փաշինյանը վստահեցրեց` Կապանի քաղաքապետի թեկնածու Նարեկ Բաբայանը չունի բիզնես, նրա միակ գործը պետք է լինի ժողովրդին ծառայելը: Նա նկատեց` նաև քաղաքապետի մյուս թեկնածուներն իրենց պաշտոնավարման ընթացքում ոչ մի սեփականություն չպետք է ձեռք բերեն: «Ով ուզում է բիզնեսով զբաղվել, թող հեռանա քաղաքականությունից, զբաղվի այդ գործով: Մենք չենք կարող որոշել, թե ով ինչով զբաղվի, ժողովուրդը պետք է որոշի իր ընտրությամբ: Բիզնեսը չի կարող խառնվել քաղաքականությանն ու պետական կառավարմանը»,- շեշտեց Փաշինյանը:
Նա կոչ արեց մարդկանց անել իրենց քայլը, որ շատ կարևոր քայլ է հեղափոխության ճանապարհին՝ կապանցիներին հորդորելով կիրակի օրը գնալ ընտրատեղամասեր և հաստատել իրենց իշխանությունը: «Ես չեմ ասում, որ այս ընտրություններում պետք է հաղթի Նարեկ Բաբայանը, կամ այլ թեկնածու, ես ասում եմ, որ պետք է հաղթեք դուք»,- հավելեց նա:

Business and politics cannot merge in Armenia – acting PM
YEREVAN, OCTOBER 19, ARMENPRESS. Business sin Armenia should be separated from politics. Whoever wants to do business should stay away from business, ARMENPRESS reports acting PM Nikol Pashinyan said during the pre-election rally of “My step” block.
“In the past separation of business and politics was a problem in Armenia. I respect very much all the businessmen. It’s very important that they use their business talent for doing business sand paying taxes. Businessmen should have an important role in the development of our country. But everyone should do his business. It would be a tragedy if the Prime Minister of Armenia had any business interests. It’s impossible”, Pashinyan said.
Pashinyan assured Kapan city Mayor candidate Narek Babayan has no business and his only duty must be serving the people. “Business cannot merge with politics and state administration”, he emphasized.
He urged the people to make their step which is a very important step on the way of revolution and to go to the polling stations on Sunday and confirm their power. “I don’t say that Narek Babayan or any other candidate should win in these elections. I say it’s you who has to win”, Pashinyan added.