ԱԱԾ տնօրեն Արթուր Վանեցյանը հարցաքննվել է գաղտնալսման գործով
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։  ԱԱԾ տնօրեն Արթուր Վանեցյանը  ՀՔԾ պետի հետ հեռախոսազրույցի  գաղտնալսման հայտնի գործով հարցաքննվել է:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, ՀՀ խորհրդարանի 100-ամյակին նվիրված տոնական միջոցառման ժամանակ  այս մասին լրագրողներին ասաց ԱԱԾ տնօերեն Արթուր Վանեցյանը:
Արթուր Վանեցյանը  հարցաքննությունից մանրամասներ չհայտնեց, ասաց միայն, որ նախաքննական գաղտնիք չհրապարակելու մասին փաստաթուղթ է ստորագրել:
«Տեխնիկայի դարում միշտ մի բան մի քայլ առաջ է լինում, տեխնիկայի մեջ խոցելի տեղեր են լինում:Ես թաքուն որևէ բան չեմ անում, ես խոսում եմ և կարող եմ պատասխան տալ ցանկացած ասածիս և արածիս մասին»,- լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց Արթուր վանեցյանը:
ԱԱԾ տնօրենը նշեց, որ բոլոր հարցերի պատասխանները  կտա նախաքննությունը: Նա շեշտեց, որ քանի որ գործը վերաբերում է անմիջականորեն իրեն, ինքը դրան չի խառնվում:
Անդրադառնալով ՀՀ երրորդ նախագահի եղբոր՝ Ալեքսանդր Սարգսյանի հաշիվների վրա դրված կալանքին՝ ԱԱԾ տնօրենն ասաց, որ կալանքը չի հանվել:

Артур Ванецян был допрошен по делу о прослушке
Директор Службы национальной безопасности Артур Ванецян был допрошен по делу о прослушке его разговора с начальником Специальной следственной службы.
Как сообщает Арменпресс, Артур Ванецян не уточнил детали допроса, только сказал, что подписал документ о неразглашении тайны предварительного следствия.
«В эпоху техники что-то всегда идет на шаг впереди, и в технике есть уязвимые места, я ничего не скрываю, я говорю и могу дать ответ за каждое слово и за каждый поступок», - сказал Артур Ванецян.
Директор СНБ отметил, что ответы на все вопросы даст предварительное следствие. Он подчеркнул, что, поскольку дело касается непосредственно его, он не вмешивается.
Коснувшись ареста на счета брата третьего президента Армении Александра Саркисяна, директор Службы национальной безопасности сказал, что арест не снят.