ԱԱԾ տնօրեն Արթուր Վանեցյանը հարցաքննվել է գաղտնալսման գործով
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։  ԱԱԾ տնօրեն Արթուր Վանեցյանը  ՀՔԾ պետի հետ հեռախոսազրույցի  գաղտնալսման հայտնի գործով հարցաքննվել է:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, ՀՀ խորհրդարանի 100-ամյակին նվիրված տոնական միջոցառման ժամանակ  այս մասին լրագրողներին ասաց ԱԱԾ տնօերեն Արթուր Վանեցյանը:
Արթուր Վանեցյանը  հարցաքննությունից մանրամասներ չհայտնեց, ասաց միայն, որ նախաքննական գաղտնիք չհրապարակելու մասին փաստաթուղթ է ստորագրել:
«Տեխնիկայի դարում միշտ մի բան մի քայլ առաջ է լինում, տեխնիկայի մեջ խոցելի տեղեր են լինում:Ես թաքուն որևէ բան չեմ անում, ես խոսում եմ և կարող եմ պատասխան տալ ցանկացած ասածիս և արածիս մասին»,- լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց Արթուր վանեցյանը:
ԱԱԾ տնօրենը նշեց, որ բոլոր հարցերի պատասխանները  կտա նախաքննությունը: Նա շեշտեց, որ քանի որ գործը վերաբերում է անմիջականորեն իրեն, ինքը դրան չի խառնվում:
Անդրադառնալով ՀՀ երրորդ նախագահի եղբոր՝ Ալեքսանդր Սարգսյանի հաշիվների վրա դրված կալանքին՝ ԱԱԾ տնօրենն ասաց, որ կալանքը չի հանվել:

YEREVAN,SEPTEMBER 20, ARMENPRESS. Director of the National Security Service of Armenia Artur Vanetsyan has been interrogated over the scandalous case of being wiretapped during his conversation with the Chairman of the Special Investigation Service, ARMENPRESS reports Vanetsyan told the reporters during the during the event dedicated to the 100th anniversary of the establishment of the National Assembly of Armenia.
Vanetsyan told no details of the interrogation, saying that he has signed a document about non-publication of preliminary investigation secrets.
“In the century of technologies always something is one step ahead and there are always vulnerable places in technologies. I do not do anything secretly. I speak and can answer for everything I say or do”, Vanetsyan told the reporters.