Ֆիլիպիններում առնվազն 15 մարդ է զոհվել սողանքի հետեւանքով. «Սինհուա»
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Առնվազն 15 մարդ Է զոհվել, եւս 50 հոգի անհայտ կորած Է համարվում սեպտեմբերի 20-ի առավոտյան Ֆիլիպինների Սեբու նահանգի Նագա քաղաքում տեղի ունեցած սողանքի հետեւանքով: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է «Սինհուա» գործակալությունը՝ վկայակոչելով տեղի իշխանություններին:
Ավելի վաղ հաղորդվել Էր, որ սողանքի հետեւանքով փլատակների տակ Է մնացել 25-ից մինչեւ 35 տուն: Իշխանությունները մտահոգված են, որ այնտեղ կարող են լինել տասնյակ մարդիկ: Սողանքի պատճառ են դարձել հորդառատ անձրեւները:
Նշվում Է, որ մինչ այժմ հաջողվել Է փրկել ու փլատակներից դուրս բերել ութ մարդու: Սողանքի կապակցությամբ տարհանված են տեղի հազարից ավելի բնակիչներ
: Սեպտեմբերի 19-ին տեղեկացվել Էր, որ Ֆիլիպիններում «Մանգհուտ» թայֆունի պատճառով զոհվածների թիվը հասել Է 81-ի, եւս շուրջ 70 բնակիչների ճակատագիրն անհայտ Է մնում, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

СМИ: число жертв оползня на Филиппинах увеличилось до 15
Число погибших в результате оползня, который сошел утром в четверг в городе Нага (провинция Себу), достигло 15 человек, еще 50 человек считаются пропавшими без вести. Как передает Арменпресс, об этом сообщило агентство "Синьхуа" со ссылкой на местные власти.
Ранее сообщалось, что в результате схода оползня под завалами оказались от 25 до 35 домов. Власти опасаются, что там могут находиться еще десятки человек. Причиной оползня стали ливневые дожди.
Отмечается, что на данный момент спасено из-под завалов восемь человек. В связи с оползнем более тысячи местных жителей были эвакуированы.
В среду сообщалось, что число людей, погибших на Филиппинах из-за тайфуна "Мангхут", возросло до 81, судьба около 70 жителей остается неизвестной.