Արցախի ԱԺ պետաիրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովը քննարկել է մի շարք օրինագծեր
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 19 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Սեպտեմբերի 19-ին տեղի է ունեցել Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստը՝ Հովիկ Ջիվանյանի նախագահությամբ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Ազգային ժողովի լրատվության և հանրության հետ կապերի վարչությունից, ԱՀ արդարադատության նախարար Արարատ Դանիելյանը  ներկայացրել է «Պետական տուրքի մասին» Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին»  և «Իրավաբանական անձանց պետական գրանցման, իրավաբանական անձանց առանձնացված ստորաբաժանումների, հիմնարկների և անհատ ձեռնարկատերերի  պետական հաշվառման մասին» ԱՀ օրենքների նախագծերը:
Օրենսդրական նախաձեռնությունների վերաբերյալ հանձնաժողովի անդամները ներկայացրել են առաջարկություններ և տվել դրական եզրակացություն՝ լիագումար նիստի օրակարգում ընդգրկելու համար:

Постоянная комиссия НС Республики Арцах по государственно-правовым вопросам обсудила законопроекты
Под председательством Овика Дживаняна 19-го сентября состоялось заседание постоянной комиссии НС Республики Арцах по государственно-правовым вопросам.
Как сообщает Арменпресс, министр юстиции Республики Арцах Арарат Даниелян представил проекты законов  Республики Арцах «О внесении изменений и дополнений в закон НКР "О государственной пошлине"» и «О государственной регистрации юридических лиц, государственном учете выделенных подразделений и учреждений юридических лиц и частных предпринимателей».
Члены комиссии представили предложения относительно законодательных инициатив и дали положительное заключение для включения в повестку пленарного заседания.