«Հրազդան» մարզադաշտի շրջակայքում կրակոցներից քաղաքացի է վիրավորվել. հարուցվել է քրգործ
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ քննչական կոմիտեի ԵՔՔՎ Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 112-րդ հոդվածի 1-ին մասով: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ քննչական կոմիտեի դեպարտամենտի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից:
2018թ. սեպտեմբերի 9-ին՝ ժամը 15:35-ին, ՀՀ ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության օպերատիվ կառավարման կենտրոնից հաղորդում է ստացվել առ այն, որ քաղաքացին հեռախոսազանգի միջոցով հայտնել է, որ «Հրազդան» մարզադաշտի մոտ լսվել են կրակոցներ:
Նույն օրը՝ ժամը 16:35-ին, «1-ին համալսարանական» բժշկական կենտրոնից հաղորդում է ստացվել, որ «որովայնի պատռած-ծակած վերք աջից վնասվածքով» իրենց է դիմել 1992թ. ծնված քաղաքացի:
Դեպքի վայրում օպերատիվ խումբը պարզել է, որ քաղաքացին վնասվածքն ստացել է «Հրազդան» մարզադաշտի մոտ տեղի ունեցած վիճաբանության ժամանակ, տեղազննությամբ հայտնաբերվել են 1 պարկուճ, 2 փամփուշտ և արնանման հետքեր:
Նշանակվել են դատաբժշկական փորձաքննություններ:
09.09.2018թ. դեպքի առթիվ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 112-րդ հոդվածի 1-ին մասի (դիտավորությամբ առողջությանը ծանր վնաս պատճառել) հատկանիշներով հարուցվել է քրեական գործ:

Во время стрельбы у стадиона «Раздан» ранен человек: возбуждено уголовное дело
В следственном отделе Малатия-Себастия СК Армении возбуждено уголовное дело по ст.112 УК Армении. Об этом «Арменпресс»  сообщили в управлении по информации и связям с общественностью СК Армении.
В 15:35 9-го сентября в оператвоном управлении полиции Еревана был получен сигнал о том, что некто по телефону сообщил о стрельбе у стадиона «Раздан».
В тот же день, в 16:35, из МЦ «1-й клинический» было получено сообщение о том, что к ним доставлен гражданин, 1992 г.р., с рваной раной в верней правой части передней брюшной стенки.
На месте оперативная группа выяснила, что гражданин был ранен во время ссоры, произошедшей у стадиона «Раздан», где при осмотре места преступления были обнаружены гильза, 2 патрона и следы, похожие на кровь.