Ջոկովիչը US Open-ի եզրափակչում հաղթեց դել Պոտրոյին
ԵՐԵՎԱՆ, 10  ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Սերբ թենիսիստ Նովակ Ջոկովիչը հաղթեց «Մեծ սաղավարտ»-ի 14-րդ տիտղոսը, ԱՄՆ բաց առաջնության եզրափակիչում գերազանցելով Օլիմպիական խաղերի փոխչեմպիոն արգենտինացի Խուան Մարտին դել Պոտրոյին:
«Արմենպրես»-ի հաղորմամբ՝ Նյու Յորքի կենտրոնական կորտում, որը կրում է Արթուր Էյշի անունը, հետաքրքիր և անզիջում պայքար ծավալվեց: Առաջին սեթում հաղթեց Նովակ Ջոկովիչը 3:6  հաշվով, այնուհետև 6:6 հաշվից հետո դել Պոտրոն զիջեց թայ-բրեյքում (4:7): Սերբը հաղթեց նաև երրորդ սեթում 3:6 հաշվով: Ի վերջո Ջոկովիչը հաղթեց ընդհանուր 3:6, 6:6 (4:7),  3:6 հաշվով:
Մինչ այս թենիսիստները միմյանց դեմ մրցել էին 10 անգամ, որտեղ 8-ում հաղթել էր Ջոկովիչը, իսկ երկուսում՝ դել Պոտրոն:
Նովակ Ջոկովիչը ընթացիկ տարում հաղթում է «Մեծ սաղավարտ»-ի տարվա երկրորդ մրցաշարում: Մինչ այս սերբը հաղթել էր նաև Ուիմբլդոնում:

Джокович победил дель Потро в финале US Open
Серб Новак Джокович победил аргентинца Хуана Мартина дель Потро в финальном матче Открытого чемпионата США по теннису, заключительного в сезоне турнира серии Большого шлема. Как передает «Арменпресс», встреча продолжалась 3 часа 18 минут и завершилась со счетом 6:3, 7:6 (7:4), 6:3.
Джокович стал 14-кратным победителем турниров Большого шлема. По этому показателю он сравнялся с американцем Питом Сампрасом. Чаще главные теннисные турниры выигрывали только испанец Рафаэль Надаль (17) и швейцарец Роджер Федерер (20).Подпишитесь на наш канал в Яндекс Дзен