Դավիթ Սանասարյանը հավաստիացնում է, որ որևէ ծրագիր իրականացնելու համար դրամաշնորհ չի ստացել
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ պետական վերահսկողության ծառայության պետ Դավիթ Սանասարյանը սխալ է համարում իր անունը «Սորոս»-ի հիմնադրամի հետ կապելը:
«Արմենպրես» լրատվական գործակալության մամուլի սրահում լրագրողների հետ հանդիպմանը նա հավաստիացրեց, որ երբեք դրամաշնորհ չի ստացել:
«Դա անհիմն ցեխոտելու պրոցես է եղել, ինչին ես ժպիտով եմ պատասխանում: Այդ անվան հետ ինձ կապելն առնվազն սխալ է: Ես կողջունեմ բոլոր այն կազմակերպություններին և անհատներին, ովքեր դրամաշնորհ են ստացել ու իրենց գործն են կատարել: Բայց ես երբևիցե դրամաշնորհ չեմ ստացել որևէ ծրագիր անելու համար»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ընդգծեց նա:
Դավիթ Սանասարյանը հավելեց, որ ինքը 10 տարի և ավել պայքարել է փողոցներում և դրա համար որևէ գումար չի վերցրել:

YEREVAN, SEPTEMBER 5, ARMENPRESS. State Oversight Service director David Sanasaryan says linking his name to the Soros Foundation is wrong.
Speaking at a press conference today, Sanasaryan said that he has never received any grants.
“It was a baseless smearing process, to which I respond with a smile. Linking me with this name [Soros] is wrong, to say the least. I will welcome all organizations and individuals who have received grants and have done their job. But I have never received grants for implementing any project,” he said.
Sanasaryan added that he has struggled for more than 10 years in the street and hasn’t taken any money for it.