Հայաստանը մասնակցում է CPM նորաձևության և առևտի միջազգային ցուցահանդեսին
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Բիզնես Արմենիա»-ի աջակցությամբ սեպտեմբերի 4-7-ը հայաստանյան 14 ընկերություններ մեր երկրի տեքստիլ ոլորտի արտադրանքն ու արտահանման ներուժն են ներկայացնում Մոսկովյան «CPM- Collection Premiere Moscow» նորաձևության և առևտի միջազգային ցուցահանդեսում։ «CPM»-ն Արևելյան Եվրոպայում նորաձևության արդյունաբերության խոշորագույն ցուցահանդեսն է, որին այս տարի մասնակցում են 25 000 ապրանքանիշեր, այդ թվում՝ աշխարհի խոշորագույններն ու հանրաճանաչները։ Միջազգային էսքպոյին այս տարի կներկայացվեն 1280 հավաքածուներ աշխարհի 30 երկրներից։ Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին «Բիզնես Արմենիա»-ի հանրային կապերի թիմից:
Հայաստանի տեքստիլ արդյունաբերությունը «CPM-2018»-ին մասնակցում է 2 տաղավարով. դրանցից մեկում 4 խոշոր արտադրողներ ներկայացնում են ներքնահագուստ, մյուսում՝ 10 արտադրողներ ցուցադրում են նորաձևության նմուշներ։
«Միջազգային էքսպոյին մասնակցում են դիզայներներ, հայտնի ապրանքանիշեր, արտադրողներ, և այս տարի նպատակ ունենք «կապել» նորաձևությունն ու արդյունաբերությունը՝ ավելի շատ պատվերներ ստանալու համար։ Այսինքն ոչ միայն տեքստիլ ձեռնարկություններն ենք ներկայացնում, այլ նաև ցուցադրում, որ մեր արդյունաբերությունը պատրաստ է իրականացնելու նաև նորաձևության պատվերներ»,- նշել է «Բիզնես Արմենիա»-ի Միջոցառումների կառավարիչ Մարկուս Ազադյանը։
Հայաստանի տեքստիլ ոլորտի ընկերությունները նախկինում միասնական՝ «5900-BC» ապրանքանիշով «Բիզնես Արմենիա»-ի և ՄԱԿ-ի Արդյունաբերական զարգացման կազմակերպության (UNIDO) հայաստանյան գրասենյակի աջակցությամբ մասնակցել են «CPM- Collection Premiere Moscow» նորաձևության ցուցահանդեսին։

YEREVAN, SEPTEMBER 4, ARMENPRESS. With the support of Business Armenia, 14 companies will represent the Armenian textile industry and its export potential at the CPM – Collection Premiere Moscow International Fashion Trade Expo held on September 4-7. CPM is the largest fashion industry expo in Western Europe. Over 25,000 brands (including worldwide famous ones) will participate in the expo: more than 1280 clothing lines from 30 countries around the world, Business Armenia told Armenpress.
Armenian textile industry will be presented in two pavilions: 4 underwear producing companies in one pavilion, the other 10 fashion item producers in the next one.
“Representatives of famous brands and fashion designers take part in the expo. This time we are aiming to sign more deals by “connecting” fashion and textile. That is, we not only represent our textile producers but also show that our companies are ready to handle fashion orders”, head of the events department of Business Armenia, Mr. Markus Azadian, said.
Previously, with the support of Business Armenia and UN Industrial Development Agency (UNIDO) desk in Armenia, our textile producers have participated in the CPM - Collection Premiere Moscow fashion expo by representing the collective brand 5900-BC.