Մեկնարկեց ՀՀ վարչապետի կազմակերպած երթը դեպի Հանրապետության հրապարակ.
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երևանի Արցախի  և Էրեբունի փողոցների խաչմերուկից մեկնարկեց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի կազմակերպած քայլերթը դեպքի Հանրապետության հրապարակ: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` հրապարակում տեղի կունենա վարչապետի պաշտոնավարման 100 օրվա ամփոփմանը նվիրված հանրահավաքը: Նիկոլ Փաշինյանն իր քայլերթը որոշել է սկսել այն վայրից, որտեղից «Թավշյա հեղափոխության» ժամանակ` ապրիլի 22-ին ուժային կառույցները բերման էին ենթարկել իրեն ու իր կողմնակիցներին:
ՀՀ վարչապետի կազմակերպած երթին ու հանրահավաքին մասնակցելու համար Երևան են ժամանել Հանրապետության տարբեր մարզերից ու Արցախից:
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն օգոստոսի 1-ին Ֆեյսբուք սոցիալական ցանցի էր էջում ուղիղ եթերով հայտարարարել էր, որ օգոստոսի 17-ին Հանրապետության հրապարակում անցկացնելու է մեծ հանրահավաք, որի ընթացքում էլ ամփոփելու է իր պաշտոնավարման 100 օրը:

YEREVAN, AUGUST 17, ARMENPRESS. The rally organized by the Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan kicked off from the crossroad of Yerevan’s Erebuni and Artsakh streets. ARMENPRESS reports soon the meeting dedicated to the first 100 days of Pashinyan’s tenure will kick off at the Republican Square. Nikol Pashinyan decided to start his march from the place from where he and his supporters were detained during the days of the “Velvet Revolution”, on April 22.
People from different regions of Armenia and from Artsakh have arrived in Yerevan to participate in the rally and meeting.