Լեւոն Բարսեղյանն ընտրվել է Շիրակի պետական համալսարանի հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ
ԳՅՈՒՄՐԻ, 9 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Գյումրու ավագանու անդամ, Ժուռնալիստների «Ասպարեզ» ակումբի խորհրդի նախագահ Լեւոն Բարսեղյանը միաձայն ընտրվել է Շիրակի պետական համալսարանի հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ: Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, օգոստոսի 9-ին կայացել է Շիրակի պետական համալսարանի հոգաբարձուների խորհրդի նոր կազմի առաջին նիստը, որի ընթացքում ընտրելու էին խորհրդի նախագահ և քարտուղար: Խորհրդի նիստին 24 անդամից մասնակցել է 14-ը:
Որպես բուհի հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ առաջարկվել է 2 թեկնածու՝ Լեւոն Բարսեղյանը եւ Ա.Դ. Սախարովի անվան իրավապաշտպան կազմակերպության Շիրակի մարզի ղեկավար Սեյրան Մարտիրոսյանը: Վերջինս ինքնաբացարկ է հայտարարել: Գյումրու ավագանու անդամ, Ժուռնալիստների «Ասպարեզ» ակումբի խորհրդի նախագահ Լեւոն Բարսեղյանը միաձայն ընտրվեց ՇՊՀ-ի հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ: Շիրակի մարզպետ Կարեն Սարուխանյանը խորհրդի նախագահի քարտուղարի պաշտոնի համար առաջադրեց տնտեսագետ Կարեն Ավագյանի թեկնածությունը, այլ առաջարկներ չեղան: Կարեն Ավագյանը միաձայն ընտրվեց խորհրդի նախագահի քարտուղար:

Левон Барсегян избран председателем Совета попечителей Ширакского государственного университета
Член Совета  старейшин Гюмри, председатель Совета  журналистского клуба «Аспарез» Левон Барсегян избран председателем Совета  попечителей Ширакского государственного университета.
Как  передает Арменпресс, 9 июля состоялось  первое  заседание  нового состава Совета  попечителей Ширакского государственного университета, на котором были выбраны  глава Совета  и секретарь. Из 24 членов на заседании присутствовали 14.
На пост председателя Совета  попечителей Ширакского государственного университета были выдвинуты  2  кандидатуры – Левона Барсегяна и руководителя  Ширакской областной  правозащитной  организации им.СахароваСейранМартиросян, который взял самоотвод, и Левон Барсегян был выбран единогласно.