Իրանցի խորհրդարանականներն անվստահության քվե են հայտնել աշխատանքի նախարարին
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Իրանի խորհրդարանը ձայների մեծամասնությամբ անվստահության քվե Է հայտնել կոոպերացիայի, աշխատանքի եւ սոցիալական ապահովության նախարար Ալի Ռաբիին: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, օգոստոսի 8-ին հայտնել Է AP-ն:
Գործակալության տվյալներով՝ 243 խորհրդարանականներից 129-ը դեմ են քվեարկել աշխատանքի նախարարին, որին շատերը մեղադրում են անձեռնհասության մեջ՝ ինչը երկրի ներկայիս տնտեսական խնդիրների պատճառն Է դարձել: Այժմ Իրանի նախագահ Հասան Ռուհանին երեք ամիս ունի, որպեսզի Ռաբիին հեռացնի նրա ներկայիս պաշտոնից: Միեւնույն ժամանակ նախարարի կողմնակիցները վստահ են, որ նա չԷ պատասխանատու տնտեսական դժվարությունների համար, որոնք ի հայտ են եկել Թեհրանի դեմ ԱՄՆ-ի պատժամիջոցների վերականգնման ֆոնին, հաղորդել Է «Ինտերֆաքս»-ը:

Иранские парламентарии вынесли вотум недоверия министру труда
Парламент Ирана большинством голосов вынес вотум недоверия министру кооперации, труда и социального обеспечения Али Рабии. Как передает Арменпресс, об этом сообщает в среду AP.
По данным агентства, 129 из 243 парламентариев проголосовали против министра труда, которого многие обвиняют в некомпетентности, ставшей причиной нынешних экономических проблем в стране.
Теперь у президента Ирана Хасана Рухани есть три месяца, чтобы убрать Рабии с его нынешнего поста.
В то же время сторонники министра уверены, что он не в ответе за экономические трудности, которые возникли на фоне восстановления санкций США против Тегерана.