Wildside-ը հրավիրում է նկարահանվել Պաոլո Սորրենտինոյի «Նոր պապը» սերիալում
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Wildside արտադրական կազմակերպությունը փնտրում է հայերի, ովքեր կցանկանան նկարահանվել Պաոլո Սորրենտինոյի «Նոր պապը» (The New Pope) հեռուստատեսային սերիալի նոր էպիզոդներում: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին տեղեկանում ենք երևանյան «Ոսկե ծիրան» միջազգային կինոփառատոնի պաշտոնական ֆեյսբուքյան էջից:
Ըստ հայտարարության՝ կարող են դիմել ցանկացած տարիքի կանայք, տղամարդիկ և երեխաներ, իսկ աշխատանքային փորձը պարտադիր չէ: Ներկայումս կազմակերպությունը հավաքում է հետաքրքրված թեկնածուների նկարները, իսկ ընտրվելու դեպքում տվյալ անձինք կհրավիրվեն հարցազրույցի:
Նկարահանումները տեղի են ունենալու Հռոմում, 2018թ. նոյեմբերին: Դիմելու համար անհրաժեշտ է նկարներն ուղարկել gaiff@gaiff.am էլեկտրոնային հասցեին:
«Wildside արտադրական կազմակերպությունը կապվել է «Ոսկե ծիրանի» հետ` խնդրելով տարածել հետևյալ տեղեկությունը: Փառատոնը հավաքելու է հավաքված նկարները և ուղարկելու է կազմակերպությանը, և չի մասնակցելու ընտրության գործընթացին: Ներքևում նշված հայտարարության տեքստը հիմնված է Wildside-ի ուղարկած նամակի վրա, որը չի պարունակում որևէ տեղեկություն նկարների քանակի կամ տեսակի վերաբերյալ: Մենք առաջարկում ենք ուղարկել 4-5 նկար, այդ թվում մեկ դիմանկար: Խնդրում ենք նկարներն ուղարկելիս, վերնագրում նշել անուն ազգանուն: photos for The New Pop: Ընտրված մասնակիցների հետ կկապվեն Wildside կազմակերպության ներկայացուցիչները: Կազմակերպությունը չի հոգալու մասնակիցների ճանապարհորդության և կեցության ծախսերը»,-նշված է հայտարարությանը կից տեքստում:
Լուսանկարներն ուղարկելու վերջնաժամկետն է օգոստոսի 15-ը:
«Նոր պապը» կլինի Սորրենտինոյի «Երիտասարդ պապը» հանրահայտ հեռուստասերիալի շարունակությունը: Գլխավոր հերոսը ամերիկացի 47-ամյա կարդինալ Լեննի Բելարդոն է, որը դարձել է պատմության ամենաերիտասարդ Հռոմի պապերից մեկը՝ Պիոս XIII-ը (չշփոթել նույնանուն հակապապի հետ): Գրավել այդ տեղը նրան թույլ տվեցին փորձառու կարդինալների միջև ծագած վեճերը:
imdb.com կայքը տեղեկացնում է, որ նոր հեռուստասերիալում խաղալու են Ջուդ Լոուն, Ջոն Մալկովիչը, չի բացառվում նաև՝ Շերոն Սթոունը:

Wildside приглашает принять участие в съемках сериала Паоло Соррентино «Новый Папа»
Организация Wildside ищет армян, которые  согласятся сняться в  эпизодах телесериала Паоло Соррентино «Новый Папа» (TheNewPope). Как  передает Арменпресс, об этом сообщает сайт МКФ «Золотой  абрикос»  в Facebook.
Обратиться могут  женщины  и мужчины  без возрастного ограничения, опыт работы  не обязателен.  Ныне организация  набирает фотографии заинтересовавшихся,  в  случае  отбора  кандидат будет приглашен на  собеседование. Съемки состоятся  в  Риме в ноябре 2018г. Для  заявки необходимо отправить фотографии по адресу  gaiff@gaiff.am
«Wildside обратился в  МКФ «Золотой  абрикос» с просьбой  распространить эту  информацию. МКФ  соберет фотографии и перешлет в  организацию Wildside, но не будет участвовать в  отборе. Нижеприведенный текст  основан на письме  Wildside, в  котором нет никакого упоминания  о количестве  и типе  фотографий. Мы  предлагаем выслать 4-5 фото, в том числе один портрет. Просим написать имя и фамилию и photosforTheNewPop.  С выбранными  участниками свяжутся представители  организации Wildside. Организация  не  занимается вопросами расходами на поездку и размещение».
Последний  срок отправки фото – 15 августа.
Телесериал Паоло Соррентино «Новый Папа» - это продолжение нашумевшего сериала «Молодой Папа» - о 47-летнем кардинале Ленни Белардо, ставшем самым молодым в истории Папой  Римским  Пием XIII (не путать с антипапойПием XIII).