Հայտնի է վարչապետի տանը հյուրընկալվող «Քայլ դեպի տուն» ծրագրի մասնակցի անունը
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի ընտանիքը կհույրընկալի «Քայլ դեպի տուն» ծրագրի մասնակից, վրացահայ 18-ամյա Լարիսա Ղարսլյանին: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ սփյուռքի նախարարության մամուլի  և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
«Քայլ դեպի տուն» ծրագրի մասնակիցներից մեկին կհյուրընկալի վարչապետի ընտանիքը: Այդ մասին դեռևս երկու շաբաթ առաջ ֆեյսբուքյան ուղիղ միացմամբ հայտարարեցին ՀՀ վարչապետի տիկին Աննա Հակոբյանն ու սփյուռքի նախարար Մխիթար Հայրապետյանը:
Օգոստոսի 3-ին սփյուռքի նախարարությունում նախարարի տեղակալ Դավիթ Սարգսյանի օգնությամբ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի դուստրը՝ Շուշանը, ծրագրի մասնակիցների անունների գրառումներով տուփից պատահականության սկզբունքով  ընտրել է վրացահայ 18-ամյա Լարիսա Ղարսլյանին:
«Մենք սիրով սպասում ենք Լարիսային մեր տանը և հուսով ենք՝ լավ ժամանակ կանցկացնենք իր հետ»,-նշել է Շուշան Փաշինյանը:

Participant of Step Towards Home program to be hosted at Armenian PM’s official residence announced
YEREVAN, AUGUST 3, ARMENPRESS. 18-year-old Georgian-Armenian Larisa Gharslyan, participant of the Step Towards Home program, will be hosted at the residence of Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan, the Diaspora ministry told Armenpress.
Earlier PM’s wife Anna Hakobyan and Diaspora minister Mkhitar Hayrapetyan said in an online video on Facebook that the PM’s family will host one of the participants of the Step Towards Home program.
On August 3, by the assistance of deputy Diaspora minister Davit Sargsyan, Shushan Pashinyan, daughter of PM Pashinyan, randomly selected Georgian-Armenian Larisa Gharslyan from the box with the names of the program participants.
“We are looking forward to host Larisa in our home and hope we will spend good time with her”, Shushan Pashinyan said.