ՀՀ և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների հանդիպման ժամկետների վերաբերյալ դեռ հստակ պայմանավորվածություն չկա. Բալայան
ՀՀ և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների հանդիպման ժամկետների վերաբերյալ դեռ հստակ
պայմանավորվածություն չկա. Բալայան
ԵՐԵՎԱՆ, 31 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի և Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարների առաջիկա հանդիպման ժամկետների վերաբերյալ դեռ հստակ պայմանավորվածություն չկա: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին Արտաքին գործերի նախարարությունում հրավիրված ասուլիսում նշեց ՀՀ ԱԳՆ խոսնակ Տիգրան Բալայանը:
«Այո, մենք հաստատում ենք, որ Բրյուսելում արտգործնախարարների հանդիպման հարց քննարկվել է, եղել է առաջարկություն, սակայն ժամկետների, վայրի վերաբերյալ դեռ հստակություն չկա: Երբ լինի, մենք կհայտնենք»,-ասաց Տիգրան Բալայանը:
Խոսելով ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հնարավոր հանդիպման մասին՝ Տիգրան Բալայանը նշեց, որ Փաշինյանն իր հարցազրույցներից մեկում վերահաստատեց Ալիևի հետ հանդիպում անցկացնելու պատրաստակամությունը:
«Այստեղ պետք է ելնենք այն իրողությունից, որ հանդիպումն ինքնանպատակ չէ, այն պետք է ունենա բովանդակություն: Բովանդակությունը կարող է լինել նոր պայմանավորվածությունների ձեռք բերումը, կամ նախորդ պայմանավորվածությունների, մասնավորապես՝ Վիեննայի, Սանկտ Պետերբուրգի, Ժնևի ձեռք բերված պայմանավորվածությունների վերահաստատումը»,-ասաց Տիգրան Բալայանը:

No concrete agreement yet on meeting dates of Armenian and Azerbaijani FMs – MFA spox
YEREVAN, JULY 31, ARMENPRESS. There is no concrete agreement yet on the meeting dates of the foreign ministers of Armenia and Azerbaijan, Armenian foreign ministry spokesperson Tigran Balayan told reporters at a press briefing, reports Armenpress.
“Yes, we affirm that the issue of the meeting of the foreign ministers was discussed in Brussels, a proposal was made, but there is no clarity yet on the dates and place of the meeting. We will announce it when it is clarified”, he said.
Commenting on the possible meeting of Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan and Azerbaijani President Ilham Aliyev, the MFA spokesman said in one of his interviews PM Pashinyan reaffirmed his readiness to meet with Aliyev.
“Here we need to take into account the fact that the meeting is not an end in itself, it should have a content. The content could be reaching new agreements, or reaffirming the previous agreements, in particular those reached in Vienna, St. Petersburg and Geneva”, Tigran Balayan said.