Արտաշիսյան փողոցում պայթյուն է տեղի ունեցել. ԼՐԱՑՎԱԾ
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հուլիսի 25-ին, ժամը 10:28 «911» ծառայությանն ահազանգ է ստացվել, որ Երևան քաղաքի Արտաշիսյան 72 հասցեում տեղի է ունեցել պայթյուն. անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը:
Դեպքի վայր են մեկնել ՀՀ ԱԻՆ ՓԾ հրշեջ-փրկարարական ջոկատից երկու մարտական հաշվարկ, Հատուկ նշանակության փրկարարական աշխատանքների իրականացման կենտրոնի փրկարարական ջոկատը, Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնի օպերատիվ, արտակարգ իրավիճակների արձագանքման խմբերը և Հոգեբանական աջակցության բաժնի հրահանգիչը:
Պարզվել է, որ ապակիների արտադրամասում տեղի է ունեցել պայթյուն, ինչի հետևանքով արտադրամասի (70 քմ) պատերը մասամբ փլուզվել են: Նախնական տվյալներով 2 քաղաքացի հոսպիտալացվել է ԲԿ, իսկ 1-ը տեղափոխվել է քաղաքացիների ուժերով:
11:46 -Տուժածներ Ս. Հ.-ն (1990 թ.) հոսպիտալացվել է «Աստղիկ» ԲԿ, Ս. Հ.-ն (1972 թ.)՝ «Սուրբ Աստվածամայր» ԲԿ, իսկ Է. Հ.-ն (1987 թ.) քաղաքացիների ուժերով տեղափոխվել է «Էրեբունի» ԲԿ:
12:07 - ԱԻՆ փրկարար վարչության Շենգավիթի վարչության պետ Ահարոն Գևորգյանը«Արմենպրես»-ի հետ զրույցում ասաց, որ բոլոր տուժածներն արտադրամասի աշխատակիցներ են:

На ул.Арташисян прогремел взрыв: Дополнено
Служба спасения "911" МЧС Армении 25-го июля в 10:28 получила сигнал о том, что в доме по адресу ул.Арташисян, 72 произошел взрыв, и необходима помощь спасателей. Об этом «Арменпресс» сообщили в управлении по информации и связям с общественностью МЧС Армении. На место происшествия выехало два боевых расчета отряда пожарно-спасательной службы МЧС, отряд спасателей Центра по осуществлению спасательных работ особого назначения с группами оперативного и чрезвычайного реагирования Национального центра кризисного управления, а также инструктор психологической поддержки.
Ин формация последует.
11:46–Пострадавшие С.Х. (1990 г.р.) госпитализирован в МЦ «Астхик», С.Х. (1972 г.р.) – в МЦ «Св.Богоматери», Э.Х. (1987 г.р.) доставлен в МЦ «Эребуни».
12:07– Начальник управления службы спасателей Шенгавитского района Агарон Геворгян сказал в беседе с «Арменпресс», что все пострадавшие – сотрудники цеха.