Նախագահ Սարգսյանն ընդունել է Հայաստանում Իտալիայի դեսպանին
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր ընդունել է Հայաստանում Իտալիայի Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Վինչենցո Դել Մոնակոյին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ նախագահի գրասենյակից, հանդիպմանը քննարկվել են Իտալիայի Հանրապետության նախագահ Սերջիո Մատարելայի՝ հուլիսի 30-ից 31-ը Հայաստանի Հանրապետություն կատարելիք պետական այցին առնչվող հարցեր:
Զրուցակիցներն անդրադարձել են նաեւ երկու երկրների նախագահական կառույցների միջեւ փոխգործակցության հնարավորությանը՝ հաշվի առնելով Իտալիայի խորհրդարանական կառավարման հարուստ փորձն ու ավանդույթները:

Президент Армении Армен Саркисян принял посла Италии в РА Винченцо Дель Монако
Президент Армении Армен Саркисян сегодня, 12 июля, принял посла Италии в РА Винченцо Дель Монако. Об этом «Арменпресс»  сообщили в управлении по информации и связям с общественностью администрации президента Армении. На встрече были обсуждены вопросы, связанные с государственным визитом в Армению президента Итальянской Республики Серджио Матареллы с 30 по 31 июля.
Собеседники также коснулись возможности взаимодействия между президентскими структурами двух стран с учетом богатого опыта и традиций Италии в сфере парламентского управления.