Հայաստանում Ֆրանսիայի դեսպանատունը հերքում է  Ադրբեջանին  զենք  վաճառելու  մասին  սահմանափակումները հանելու վերաբերյալ լուրերը
Հայաստանում Ֆրանսիայի դեսպանատունը հերքում է  Ադրբեջանին  զենք  վաճառելու
մասին  սահմանափակումները հանելու վերաբերյալ լուրերը
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանում Ֆրանսիայի դեսպանատունը հերքում է ադրբեջանական լրատվամիջոցների տարածած տեղեկատվությունը այն մասին, որ Ֆրանսիան հանել է Ադրբեջանին զենք վաճառելու մասին սահմանափակումները:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, այս մասին ՀՀ-ում Ֆրանսիայի դեսպանատունը հաղորդագրություն է տարածել:
«Տեղեկացնում ենք, որ  ադրբեջանական  մամուլում  տարածված  տեղեկատվությունն առ այն, որ  Ֆրանսիան  հանել է  Ադրբեջանին  զենք  վաճառելու  մասին  սահմանափակումները կեղծ է»,- ասված է հաղորդագրության մեջ:
«Интерфакс-Азербайджан»-ն ավելի վաղ գրել էր, թե պաշտոնական Փարիզը ֆրանսիական ընկերությունների համար վերացրել է Ադրբեջանին պաշտպանական նշանակության արտադրանք վաճառելու արգելքը:

Посольство Франции опровергает сообщения азербайджанских СМИ о снятии запрета на продажу оружия Азербайджану
Посольство Франции опровергает сообщения азербайджанских СМИ о снятии запрета на
продажу оружия Азербайджану
Посольство Франции в Армении опровергает сообщения азербайджанских СМИ, согласно которым Франция сняла запрет на продажу оружия Азербайджану, сообщает Арменпресс.
Посольство выступило с заявлением, в котором говорится: «Сообщаем, что информация азербайджанских СМИ, согласно которой Франция сняла ограничения на продажу оружия Азербайджану, является ложной».
Ранее Интерфакс-Азербайджан сообщил, что официальный Париж снял эмбарго на продажу оборонной продукции Азербайджану.