Բակո Սահակյանն ընդունել է Հայաստանի Ամերիկյան համալսարանի ղեկավարությանը
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 29 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հունիսի 29-ին ընդունել է Հայաստանի Ամերիկյան համալսարանի նախագահ Արմեն Տեր-Կյուրեղյանին եւ փոխնախագահ Աշոտ Ղազարյանին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, քննարկվել են Արցախի պետական համալսարանի նոր գլխավոր մասնաշենքի կառուցման եւ մի շարք այլ նախագծերի իրականացման հետ կապված հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը երախտագիտություն է հայտնել Հայաստանի Ամերիկյան համալսարանին՝ Արցախին մշտապես սատարելու համար՝ այդ աջակցությունը համարելով պահանջված եւ կարեւոր:

Artsakh President receives executives of American University of Armenia
STEPANAKERT, JUNE 29, ARMENPRESS. President of Artsakh Bako Sahakyan on June 29 received President of the American University of Armenia (AUA) Armen Der Kiureghian and Vice-President Ashot Ghazaryan, the Artsakh Presidential Office told Armenpress.
During the meeting issues relating to the construction of new main building of Artsakh’s state university and the implementation of several other projects were discussed.
President Sahakyan expressed gratitude to the AUA for always assisting Artsakh, considering that assistance demanded and important.