Նախագահ Արմեն Սարգսյանին շնորհավորական ուղերձ է հղել ՉԺՀ նախագահը
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ծննդյան 65-ամյակի առթիվ նախագահ Արմեն Սարգսյանին շնորհավորական ուղերձ է հղել Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության նախագահ Սի Ծինփինը։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, ուղերձում ասված է․
«Հարգելի՛ պարոն նախագահ,
Ձեր ծննդյան առթիվ պատիվ ունեմ Ձեզ փոխանցելու անկեղծ շնորհավորանք ու լավագույն մաղթանքներ։
Հայաստանը Չինաստանի ավանդական բարեկամական գործընկերն է։ Վերջին տարիներին հայ-չինական հարաբերությունները կայուն, դինամիկ եւ հաստատուն զարգանում են, անընդհատ խորանում է քաղաքական փոխվստահությունը, «Մեկ գոտի, մեկ ուղի» նախաձեռնության շրջանակում համագործակցությունը տալիս է հարուստ արդյունքներ, կայուն ամրապնդվում է ավանդական բարեկամությունը երկու ժողովուրդների միջեւ։
Մեծ տեղ տալով հայ-չինական հարաբերությունների զարգացմանը՝ պատրաստ եմ Ձեզ հետ միասին երկու երկրների բարեկամական հարաբերությունները առաջ մղել նոր աստիճանի՝ ի շահ երկու երկրների ու ժողովուրդների։

YEREVAN, JUNE 23, ARMENPRESS. President of the People's Republic of China Xi Jinping sent a congratulatory message to President of Armenia Armen Sarkissian on the 65th birthday anniversary.
As ARMENPRESS was informed from the press service of the President’s Office, the message runs as follows,
I have the honor to extent my sincere congratulations and best wishes on the occasion of your birthday.
Armenia is a traditional friendly partner of China. In the recent years the Armenian-Chinese relations develop firmly, dynamically and consistently, while mutual trust in politics constantly deepens. The cooperation in the sidelines of “One belt, one road” initiative gives rich results and the traditional friendship between the two peoples firmly strengthens.
Attaching great importance to the development of Armenian-Chinese relations, I am ready to raise the friendly relations between the two states to a new level together with you for thebenefit of the two states and peoples.