Նախագահ Արմեն Սարգսյանին շնորհավորական ուղերձ է հղել ՉԺՀ նախագահը
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ծննդյան 65-ամյակի առթիվ նախագահ Արմեն Սարգսյանին շնորհավորական ուղերձ է հղել Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության նախագահ Սի Ծինփինը։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, ուղերձում ասված է․
«Հարգելի՛ պարոն նախագահ,
Ձեր ծննդյան առթիվ պատիվ ունեմ Ձեզ փոխանցելու անկեղծ շնորհավորանք ու լավագույն մաղթանքներ։
Հայաստանը Չինաստանի ավանդական բարեկամական գործընկերն է։ Վերջին տարիներին հայ-չինական հարաբերությունները կայուն, դինամիկ եւ հաստատուն զարգանում են, անընդհատ խորանում է քաղաքական փոխվստահությունը, «Մեկ գոտի, մեկ ուղի» նախաձեռնության շրջանակում համագործակցությունը տալիս է հարուստ արդյունքներ, կայուն ամրապնդվում է ավանդական բարեկամությունը երկու ժողովուրդների միջեւ։
Մեծ տեղ տալով հայ-չինական հարաբերությունների զարգացմանը՝ պատրաստ եմ Ձեզ հետ միասին երկու երկրների բարեկամական հարաբերությունները առաջ մղել նոր աստիճանի՝ ի շահ երկու երկրների ու ժողովուրդների։

Президента Армении Армена Саркисяна поздравил председатель КНР Си Цзиньпин
По случаю 65-летия поздравительное  послание  Армену  Саркисяну  направил председатель Китайской Народной Республики Си Цзиньпин.
Имею честь передать Вам искренние поздравления и наилучшие  пожелания по случаю Вашего дня рождения.
Армения – традиционно дружественный партнер Китая. В последние  годы армяно-китайские  отношения стабильно, динамично и уверенно развиваются, непрерывно углубляется политическое  взаимодоверие. Взаимосотрудничество в рамках инициативы «Один пояс — один путь» дает богатые  результаты, стабильно укрепляется традиционная дружба между нашими народами.
Придавая большое  значение развитию армяно-китайских отношений, готов вместе  с Вами продвигать дружеские отношения между двумя нашими странами на новый уровень — во благо двух стран и народов.