Եթե որեւէ մեկը փորձի արատավորել իմ անունը, պաշտպանելու եմ պատիվս դատարանում. Շարմազանով
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ Ազգային ժողովի փոխնախագահ, Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության պատգամավոր Էդուարդ Շարմազանովը հայտարարել է, որ եթե որևէ մեկն այսուհետ փորձի արատավորել իր անունը, ապա կպաշտպանի իր պատիվը դատարանում: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, Շարմազանովն այս հայտարարությունն  արել է ի պատասխան «Երկիր Ծիրանի» կուսակցության նախագահ Զարուհի Փոստանջյանի՝ ֆեյսբուքով արած հրապարակմանը:
«Հարգելի հայրենակիցներ, այս պահին գտնվում եմ Ալբանիայում՝ Սեւծովյան տնտեսական համագործակցության խորհրդարանական վեհաժողովի (ՍԾՏՀ ԽՎ) 51-րդ լիագումար նստաշրջանի աշխատանքներին մասնակցության նպատակով: Տեղեկացա, որ Զարուհի Փոստանջյանը ֆեյսբուքյան եթերում ցուցադրել է իմ կիսակառույց շինությունը եւ հայտարարել, որ այն «կառուցվում է հանրային միջոցների՝ ժողովրդից թալանված փողերի հաշվին»:
Այս կիսակառույց շինությունը, այո, պատկանում է ինձ եւ դրա վերաբերյալ Զարուհի Փոստանջյանի հայտարարությունը բացահայտում չէ: Բազմաթիվ առիթներով, ոչ թե որեւէ մեկի հայտարարությանն արձագանքելով, այլ ինքս իմ հարցազրույցներում խոսել եմ այդ մասին: Երբեւէ չեմ թաքցրել, որ արդեն 8-րդ տարին է կառուցում եմ այդ շինությունը, որն ավարտին հասցնելու համար դեռ տարիներ կպահանջվեն: Իմ ֆինանսական միջոցները, մուտքերն ու ելքերը, նշված շինության կառուցապատման նպատակով վերցված երկարաժամկետ վարկը, ինչպես նաեւ նշված կիսակառույց շինությունը նշված են իմ հայտարարագրում, որը բաց է եղել եւ հասանելի ցանկացած քաղաքացու համար»,- ասել է ԱԺ փոխխոսնակը:
Նա հիշեցրել է, որ մշտապես հայտարարել է և այժմ էլ ամենայն պատասխանատվությամբ հայտարարում է՝ բաց է օրենքով սահմանված ստուգումների համար: «10 տարի ծառայել եմ եւ շարունակում եմ ծառայել Հայաստանի Հանրապետությանը՝ պետական պաշտոնը համարելով առաքելություն: Երբեւիցե ուղիղ կամ միջնորդավորված պետական գնումների որեւէ գործընթացի չեմ մասնակցել, որեւէ ապրանքի ներկրման եւ արտահանման գործարքում նույնիսկ միջնորդավորված չեմ եղել:
Եթե կապացուցվի, որ ես երբեւէ անգամ 1 լումա գիտակցված կամ անփութորեն մսխել եմ հանրային միջոցներից, պետական բյուջեից, երբեւէ մասնակցություն եմ ունեցել որեւէ անօրինական գործարքի կամ եղել եմ որեւէ կոռուպցիոն սխեմայում, պատրաստ եմ կրել օրենքով սահմանված ամենախիստ պատիժը:
Պաշտոնապես հայտարարում եմ, որ այսուհետ եթե որեւէ մեկը կփորձի արատավորել իմ անունը եւ մոդայիկ դարձած ժողովրդահաճո անվանարկումներով էժան հեղինակություն ձեռք բերել՝ զրպարտությամբ, անկախ իմ պաշտոնական դիրքից, պաշտպանելու եմ պատիվս դատարանում: Սթափվեք, տիկնայք եւ պարոնայք, ձեր անպատժելիության ժամկետը սպառվել է»,- հայտարարել է Շարմազանովը:

Если кто-то попытается опорочить мое имя, буду защищать свою честь в суде: Шармазанов
Зампредседателя НС Армении, депутат от РПА Эдуард Шармазанов заявил, что если отныне кто-то попытается опорочить его имя, он будет защищать свою честь в суде. Как передает «Арменпресс», об этом он сказал в ответ на заявление, которое опубликовала на своей странице в Facebook председатель партии «Страна Абрикосов» Заруи Постанджян.
«Уважаемые сограждане, сейчас я нахожусь в Албании, на сессии ПАЧЭС. Узнал, что на своей странице в Facebook председатель партии «Страна Абрикосов» Заруи Постанджян разместила мой недостроенный дом и заявила, что он строится на «награбленные у народа деньги».
Эта стройка – да, принадлежит мне, и в этом аспекте Заруи Постанджян не сделала изобличения. Я об этом рассказывал много раз, в своих интервью – в том числе. Никогда не скрывал, что строюсь уже 8-й год, а до завершения стройки еще далеко. Все мои средства, все доходы и расходы, в том числе, и на данном объекте, взятые кредиты – все указано в моей декларации, которая доступна любому гражданину»,- сказал зампредседателя НС Армении, депутат от РПА Эдуард Шармазанов.
Он подтвердил, что готов ко всем законным проверкам. «10 лет, как я служу и продолжаю сужить Армении, считая государственную должность своей миссией. Никогда – ни прямо, ни опосоредованно, не участвовал в госзакупах, импроте или экспорте каких-либо товаров.
Если будет доказано, что если я даже луму растратил – осознанно или по небрежности, из общественных средств, госбюджета, или же принимал участие в незаконных сделакх, коррупционных схемах, то я готов понести законное наказание.
Официально заявляю, что если отныне кто-то попытается опорочить мое имя, с целью приобретения дешевых авторитетов с помощью новомодных популистских эпитетов, я буду защищать свою честь в суде. Опомнитесь, дамы и господа! Срок ващей безнаказанности исчерпан!»,- заявил Шармазанов.