Իրանում տասնյակ մարդիկ են տուժել սաստիկ անձրեւներից ու փոթորկից
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Իրանի Թեհրանի նահանգում առնվազն 18 մարդ Է տուժել սաստիկ անձրեւներից ու փոթորկից: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է IRNA գործակալությունը՝ հղում անելով նահանգի վթարային-փրկարարական ծառայությանը:
Գործակալության տվյալներով՝ հորդառատ անձրեւներն ու փոթորիկը Թեհրանի նահանգը պատուհասել են հունիսի 11-ի երեկոյան: Տուժածներին տեղափոխել են հիվանդանոցներ:
Ժամում մոտավորապես 83 կիլոմետրի հասնող փոթորկալի քամին եւ սաստիկ անձրեւը ծառեր ու Էլեկտրական հենասյուներ են տապալել տուժած շրջաններում, ինչպես նաեւ վնաս են հասցրել շենքերին, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

В Иране около 20 человек пострадали из-за шторма
По меньшей мере 18 человек пострадали в провинции Тегеран из-за сильных дождей и шторма. Как передает Арменпресс, об этом сообщает агентство IRNA со ссылкой на аварийно-спасательную службу провинции.
По данным агентства, сильные дожди и шторм обрушились на провинцию Тегеран в понедельник вечером. Пострадавших доставили в больницы.
Штормовой ветер со скоростью около 83 километров в час и сильный дождь в пострадавших районах стали причиной падения деревьев и электрических столбов, а также обрушения фасадов зданий.