ՌԴ-ում ՀՀ դեսպանի տիկինն ընտրվել է Մոսկվայի կանանց միջազգային ակումբի նախագահ
ԵՐԵՎԱՆ, 31 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՌԴ-ում ՀՀ դեսպանի տիկին Մերի Տողանյանը մայիսի 31-ին ընտրվել է Մոսկվայի կանանց միջազգային ակումբի (International Women’s Club of Moscow) նախագահի պաշտոնում:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՌԴ-ում ՀՀ դեսպանության մամլո ծառայությունից, Մերի Տողանյանը կազմակերպության մշտական անդամ է 2017 թվականից: Տկն․ Տողանյանն ԱՊՀ երկրների ներկայացուցիչներից առաջինն է, ով կգլխավորի կանանց մոսկովյան խոշորագույն կառույցներից մեկը։
IWC Moscow-ն հիմնադրվել է 1978 թվականին: Այսօր IWC-ն Մոսկվայի խոշորագույն կանանց կազմակերպություններից է, որը միավորում է ավելի քան 400 ներկայացուցիչ աշխարհի 110-ը երկրից: Կազմակերպության աշխատանքներում ակտիվորեն մասնակցում են ՌԴ-ում հավատարմագրված օտարերկրյա պետությունների դեսպանների և դիվանագետների, օտարերկրյա գործարար շրջանակների և արտասահմանյան գիտակրթական ոլորտի ներկայացուցիչների կանայք:
IWC-ի նպատակն է ընդլայնել հումանիտար-մշակութային կապերը մոսկվաբնակ օտարեկրացիների շրջանում։ Կառույցի գործունեության կարևորագույն բաղադրիչն են հանդիսանում բարեգործությանն ուղղված նախագծերը։ IWC-ի առավել հայտնի նախաձեռնություններից է ամենամյա բարեգործական «Winter Bazaar» նախագիծը։

Супруга посла Армении в России избрана президентом Международного женского клуба Москвы
31 мая с.г. супруга посла Армении в России Мери Тоганян была избрана президентом Международного женского клуба Москвы (International Women’s Club of Moscow). Как передает «Арменпресс», об этом сообщает пресс-служба посольства Армении в РФ.
Мери Тоганян является постоянным членом организации с 2017 года. Супруга посла Армении в России стала первым представителем из стран СНГ, избранным президентом IWC. IWC Moscow был основан в 1978 году. Сегодня IWC – одна из крупнейших женских организаций в Москве, объединяющих более 400 представителей из 110 стран мира. В работах организации активно участвуют супруги аккредитованных в России послов и дипломатов зарубежных стран, представителей иностранных бизнес кругов и деятелей научно-образовательной сферы. Цель IWC – расширение культурно-гуманитарных связей между представителями разных стран, проживающих в Москве. Организация занимается широкопрофильной благотворительной деятельностью. Одним из самых известных благотворительных проектов является «Winter Bazaar», который ежегодно проводится в Москве. Пресс-служба посольства Армении в России.