Սարդարապատի հուշահամալիրում մեկնարկեց «Հաղթանակի դար» խորագրով զինվորական շքերթը. ՈՒՂԻՂ
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Սարդարապատի հուշահամալիրում մեկնարկեց «Հաղթանակի դար» խորագրով զինվորական շքերթը՝ նվիրված Առաջին Հանրապետության 100-ամյակին։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունում է շքերթը: Նախատեսված է նաև նրա ելույթը։
Մայիսի 28-ի երեկոյան 20.30-ին Երեւանի Հանրապետության հրապարակում համերգ է լինելու. նաեւ ճոխ հրավառություն։
Ծրագրում ելույթ կունենան Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախումբը, «Մարաթուկ» համույթը, երգչախումբը, Կամո Սեյրանյանը, Սևակ Խանաղյանը, Սիրուշոն, Ռազմիկ Ամյանը, Գոռ Սուջյանը, Արտո Թունջբոյաջյանն ու Հելեն Սեգարան: Համերգային ծրագրում մտածված է յուրաքանչյուր ելույթ և դետալ: Ծրագիրը հագեցված է ձայնային, լուսային, 3D անիմացիոն աննախադեպ տեխնիկայով և սցենարային լուծումներով, որոնք հնարավորություն կտան տեղափոխվել անցյալ՝ 1918 թվական, տեսնել ներկան ու ոգեշնչվել՝ կառուցելու ապագան:

В Мемориале Сардарапата начался военный парад под девизом «Век Победы» ПРЯМАЯ ТРАНСЛЯЦИЯ
В Мемориале Сардарапата начался военный парад под девизом «Век Победы», посвященный 100-летию Первой республики Армения.
Как  передает Арменпресс, парад принимает премьер-министр Никол Пашинян. Планируется его выступление.
Вечером в 20.30  28 мая на пл. Республики в  Ереване состоится концерт и праздничный салют.
В программе концерта выступления  Государственного симфонического оркестра Армении, ансамбля  «Маратук», Камо Сейраняна, Севака Ханагяна, Сирушо и др.
Планируется грандиозное  шоу с применением 3D технологий и оригинальных сценарных решений, которые  позволят перенестись в прошлое – в 1918 год, увидеть настоящее и вдохновиться построением будущего.