Մեծ վստահություն ունեմ այս երկրի հանդեպ. Զոհրաբ Մնացականյան
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Զոհրաբ Մնացականյանն անդրադարձել է հարցին, թե ինչո՞ւ է համաձայնել աշխատել Նիկոլ Փաշինյանի կառավարության հետ: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ԱԳՆ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, Ազգային ժողովում լրագրողների հետ ճեպազրույցում Զոհրաբ Մնացականյանն ընդգծել է, որ բոլորս կրում ենք պատասխանատվություն:
«Պատասխանատվությունն այս երկրի համար է, պատասխանատվությունն այս հիասքանչ մթնոլորտի համար է, որ այս երկրում կա բոլոր ժամանակներում: Հատկապես, երբ նայում եմ Ձեզ՝ երիտասարդներիդ, շատ ոգևորված եմ ինձ զգում, որովհետև մեծ վստահություն ունեմ այս երկրի հանդեպ՝ նաև իմ փորձից ելնելով: Աշխատանքի բերումով ապրել եմ բազմաթիվ երկրներում, միշտ տեսել եմ այս երկրի այդ որակը, որ ինձ հսկայական ոգևորություն է տվել. դա պատասխանատվություն ստանձնելու պատրաստակամությունն է և պարտավորությունը»,- ասել է նախարարը:
Հարցին՝ այս օրերի աշխատանքը Նիկոլ Փաշինյանի հետ իրեն վստահություն ներշնչե՞լ է, նախարարը պատասխանել է. «Այո՛, միանշանակ, շատ համախմբված թիմ է և պատասխանատվությունը կիսող, պատասխանատվությունը կրող թիմ է։ Ես ինձ շատ լավ եմ զգում»:

У меня большое доверие к этой стране: Зограб Мнацаканян
Министр иностранных дел Армении Зограб Мнацаканян коснулся вопроса о том, почему он согласился работать в правительстве Никола Пашиняна. Как сообщили Арменпресс в Управлении информации и связей с общественностью МИД Армении, на брифинге с журналистами в Национальном Собрании Мнацаканян подчеркнул, что мы все несем ответственность.
«Ответственность за эту страну, ответственность за эту прекрасную атмосферу, которая всегда существует в этой стране. Особенно, когда я смотрю на вас, молодежь, я очень воодушевляюсь, потому что у меня большая уверенность в этой стране, исходя из моего опыте. По работе я жил во многих странах и всегда видел качество этой страны, которая дала мне столько энтузиазма: это готовность и обязательство взять на себя ответственность», - сказал министр.
На вопрос о том, внушила ли работа за эти дни доверие к Николу Пашиняну, министр ответил: «Да, однозначно, это очень сплоченная команда и ответственная команда, которая разделяет ответственность. Я чувствую себя хорошо».