Հայաստանն այս պահին Իրանի հետ բանակցություններ չի վարում գազ գնելու հարցով
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանն այս պահին սպառման համար Իրանից գազ գնելու համար բանակցությունների չի վարում: Ազգային ժողովում լրագրողների հետ զրույցում այս մասին ասաց ՀՀ էներգետիկ ենթակառուցվածքների և բնական պաշարների նախարար Արթուր Գրիգորյանը: «Նման բանակցություններ այս պահին չենք վարում, որովհետև դա շատ բարդ գործընթաց է պահանջում,  և մենք պետք է ամբողջությամբ հասկանանք իրավիճակը, որպեսզի կարողանանք ճիշտ որոշումներ կայացնել»,- «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ նշեց Գրիգորյանը:
Միևնույն ժամանակ, նախարարը շեշտեց, որ հնարավոր տարբերակներ, իհարկե, կան ու նաև այդ հարցը պետք է քննարկեն:
Արթուր Գրիգորյանը նաև նշեց, որ Իրանի հետ այս պահին բանակցությունների մեջ են, որպեսզի կարողանան էլեկտրաէներգիա-գազ փոխանակման եղած մակարդակը պահպանել ու ավելի բարելավել պայմանները:

Armenia holds no negotiations with Iran over gas purchase at the moment
YEREVAN, MAY 23, ARMENPRESS. Armenia holds no negotiations with Iran at the moment over purchasing gas for public consumption, Minister of Energy Infrastructures and Natural resources of Armenia Artur Grigoryan told the reporters at the National Assembly. “We do not hold such negotiations at the moment, because it’s a very complicated process and we have to fully understand the situation to be able to make the right decisions”, ARMENPRESS reports the Minister as saying.
At the same time Artur Grigoryan noted that of course there are possible options which should be discussed.
He added that at the moment they are in the process of negotiations with the Iranian side for preserving the current level of electricity-gas exchange deal and to further improve the conditions.