Համոզված եմ, որ նոր կառավարությունը հանձնառու կլինի ժողովրդավարական և բարեկեցիկ Հայաստանի կերտմանը. Բուլղարիայի վարչապետ
Համոզված եմ, որ նոր կառավարությունը հանձնառու կլինի ժողովրդավարական և
բարեկեցիկ Հայաստանի կերտմանը. Բուլղարիայի վարչապետ
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Նիկոլ Փաշինյանին վարչապետի պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ շնորհավորական ուղերձ է հղել Բուլղարիայի Հանրապետության վարչապետ Բոյկո Բորիսովը՝ մաղթելով նրան առողջություն և ամենայն հաջողություն իր պատասխանատու պաշտոնում: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ վարչապետի պաշտոնական կայքից:
«Ես բարձր եմ գնահատում Ձեր ջանքերը` ուղղված նոր կառավարության ժողովրդավարական ձևավորմանը՝ հիմնված ազգային համաձայնության և բոլոր շահագրգիռ կողմերի հետ համապարփակ երկխոսության վրա: Հայաստանի Հանրապետությունում քաղաքական կայունության պահպանումն ու բարեփոխումների գործընթացի հետագա առաջընթացը կնպաստի երկրի բարեկեցությանը և Եվրոպայի համար մեծ կարևորություն ունեցող Կովկասյան տարածաշրջանի կայունությանը: Ես համոզված եմ, որ նոր կառավարությունը հանձնառու կլինի ժողովրդավարական և բարեկեցիկ Հայաստանի կերտմանը՝ ի շահ և ի նպաստ ողջ հայ ժողովրդի:
Ես ողջունում եմ Եվրամիության հետ սերտ հարաբերություններ պահպանելու Հայաստանի Հանրապետության քաղաքականությունը և համոզված եմ, որ Համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրի ուժի մեջ մտնելը, որը շուտով կվավերացվի Բուլղարիայի խորհրդարանի կողմից, էականորեն կնպաստի այս նպատակի իրագործմանը»,-ասված է Բուլղարիայի վարչապետի շնորհավորական ուղերձում:

I’m convinced new government will be committed to building democratic and prosperous Armenia: Bulgarian PM to Pashinyan
I’m convinced new government will be committed to building democratic and prosperous
Armenia: Bulgarian PM to Pashinyan
YEREVAN, MAY 16, ARMENPRESS. Prime Minister of Bulgaria Boyko Borissov sent a congratulatory letter to Nikol Pashinyan on being elected Prime Minister of Armenia, wishing him health and all the best in his responsible position, the Armenian PM’s Office told Armenpress.
"I highly appreciate your efforts aimed at democratic formation of the new government based on national consent and comprehensive dialogue with all concerned sides. The maintenance of political stability and further progress of the process of reforms in Armenia will contribute to the country’s welfare and the stability of the Caucasian region which is of great importance for Europe. I am convinced that the new government will be committed to building a democratic and prosperous Armenia for the benefit of the whole Armenian people.
I welcome Armenia’s policy to maintain close relations with the European Union and I am confident that when the Comprehensive and Enhanced Partnership Agreement (CEPA) enters into force, which will be soon ratified by the Bulgarian Parliament, will significantly contribute to the implementation of this goal”, reads the congratulatory letter.