Հայաստանի Նախագահը Չինաստանի դեսպանի հետ քննարկել է տարբեր բնագավառներում գործակցության ընդլայնման հարցեր
Հայաստանի Նախագահը Չինաստանի դեսպանի հետ քննարկել է տարբեր
բնագավառներում գործակցության ընդլայնման հարցեր
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Նախագահ Արմեն Սարգսյանն ապրիլի 19-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Թյան Էրլունին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ Նախագահի աշխատակազմից,
Նախագահ Սարգսյանը նշել է, որ դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատումից ի վեր Հայաստանի և Չինաստանի միջև հարաբերությունները դինամիկ զարգանում են՝ տարեցտարի ընդգրկելով համագործակցության նոր ոլորտներ:
Զրուցակիցները քննարկել են տարբեր՝ մասնավորապես, տեղեկատվական տեխնոլոգիաների, զբոսաշրջության, մշակույթի, գիտության բնագավառներում փոխշահավետ գործակցության ընդլայնմանը վերաբերող հարցեր:

Президент Армении Армен Саркисян принял Чрезвычайного и Полномочного посла Китайской Народной Республики
Президент Армении Армен Саркисян принял Чрезвычайного и Полномочного посла
Китайской Народной Республики
Президент Армении Армен Саркисян 19 апреля принял Чрезвычайного и Полномочного посла Китайской Народной Республики в Республике Армения Тяна Эрлуна.
Как сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и СМИ аппарата президента Армении, Армен Саркисян отметил, что с момента установления дипломатических отношений отношения между Арменией и Китаем динамично развиваются, из года в год сферы сотрудничества расширяются.
Собеседники обсудили вопросы, связанные с расширением взаимовыгодного сотрудничества в различных сферах, в частности, в области информационных технологий, туризма, культуры и науки.