Վենգերը մտավախություն ունի, որ Մխիթարյանը կարող է բաց թողնել մի քանի շաբաթ
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Լոնդոնի «Արսենալ»-ի գլխավոր մարզիչ Արսեն Վենգերը մտավախություն ունի, որ թիմի հայազգի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը վնասվածքի պատճառով կարող է մի քանի շաբաթ բաց թողնել: «Նախնական տվյալներով, Մխիթարյանը վնասել է ծնկի կենտրոնական կապանը: Վերականգնման ստույգ ժամկետները պարզ կլինեն մանրակրկիտ հետազոտություններից հետո, սակայն առաջին տպավորությունները ամենալավը չեն: Մտավախություն ունեմ, որ նա կարող է բաց թողնել մի քանի շաբաթ, սակայն հույս ունեմ, որ դա սխալ տպավորություն է»,- «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, Sky Sports-ը մեջբերել է Վենգերի խոսքը:
Հենրիխ Մխիթարյանի ծնկի վնասվածք է ստացել Մոսկվայի ԲԿՄԱ-ի դեմ Եվրոպայի լիգայի քառորդ եզրափակիչի առաջին խաղում՝ հանդիպման 61-րդ րոպեին: Ապրիլի 5-ին կայացած մրցավեճում լոնդոնցիներն առավելության են հասել 4:1 հաշվով:

Мхитарян может пропустить пару недель: Арсен Венгер
Полузащитник сборной Армении и английского «Арсенала» Генрих Мхитарян имеет проблемы с состоянием колена. Как сообщает Арменпресс, об этом после четвертьфинального матча Лиги Европы с ЦСКА (4:1) сообщил наставник лондонского клуба Арсен Венгер.
«Точные даты восстановления будут понятны после тщательных исследований, но первые впечатления не самые лучшие. Боюсь, он может пропустить пару недель, но я надеюсь, что это неправильное впечатление», - сказал Венгер.
Четвертьфинальная встреча в рамках Лиги Европы между Арсеналом и ЦСКА завершилась разгромной победой лондонцев со счетом 4:1. На 61-й минуте поле покинул армянский легионер «Арсенала» Генрих Мхитарян.