Բակո Սահակյանը շրջվարչակազմերի ղեկավարների և Ստեփանակերտի քաղաքապետի մասնակցությամբ խորհրդակցություն է անցկացրել
Բակո Սահակյանը շրջվարչակազմերի ղեկավարների և Ստեփանակերտի քաղաքապետի
մասնակցությամբ խորհրդակցություն է անցկացրել
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:  Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը մարտի 28-ին անց է կացրել աշխատանքային խորհրդակցություն` հանրապետության շրջվարչակազմերի ղեկավարների եւ Ստեփանակերտի քաղաքապետի մասնակցությամբ: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Խորհրդակցության ընթացքում քննարկվել է շրջանների եւ մայրաքաղաքի զարգացման ծրագրերին առնչվող հարցերի լայն շրջանակ:
Հատուկ ուշադրություն է դարձվել սոցիալ-տնտեսական հարցերի լուծմանը, հանրապետությունում իրականացվող գյուղատնտեսական աշխատանքների, ինչպես նաեւ կապիտալ շինարարության ընթացքին:
Երկրի ղեկավարը խորհրդակցության մասնակիցներին հանձնարարականներ է տվել քննարկված հարցերին պատշաճ եւ համակարգված լուծում տալու ուղղությամբ:

President of Artsakh holds consultation with participation of heads of regional administrations and Stepanakert Mayor
President of Artsakh holds consultation with participation of heads of regional administrations
and Stepanakert Mayor
YEREVAN, MARCH 28, ARMENPRESS. President of the Republic of Artsakh Bako Sahakyan on March 28 held a working consultation with the participation of the heads of regional administrations and Mayor of Stepanakert, the Presidential Office told Armenpress.
During the consultation a wide range of issues relating to the development programs of the regions and the capital were discussed.
A special focus was attached to the solution of socio-economic issues, the process of ongoing agricultural works and capital construction.
President Bako Sahakyan tasked the consultation participants to give proper and coordinated solution to the discussed issues.
The consultation was also attended by state minister Arayik Harutyunyan, as well as other officials.