Բակո Սահակյանը շրջվարչակազմերի ղեկավարների և Ստեփանակերտի քաղաքապետի մասնակցությամբ խորհրդակցություն է անցկացրել
Բակո Սահակյանը շրջվարչակազմերի ղեկավարների և Ստեփանակերտի քաղաքապետի
մասնակցությամբ խորհրդակցություն է անցկացրել
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:  Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը մարտի 28-ին անց է կացրել աշխատանքային խորհրդակցություն` հանրապետության շրջվարչակազմերի ղեկավարների եւ Ստեփանակերտի քաղաքապետի մասնակցությամբ: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Խորհրդակցության ընթացքում քննարկվել է շրջանների եւ մայրաքաղաքի զարգացման ծրագրերին առնչվող հարցերի լայն շրջանակ:
Հատուկ ուշադրություն է դարձվել սոցիալ-տնտեսական հարցերի լուծմանը, հանրապետությունում իրականացվող գյուղատնտեսական աշխատանքների, ինչպես նաեւ կապիտալ շինարարության ընթացքին:
Երկրի ղեկավարը խորհրդակցության մասնակիցներին հանձնարարականներ է տվել քննարկված հարցերին պատշաճ եւ համակարգված լուծում տալու ուղղությամբ:

Президент Республики Арцах провел совещание с участием руководителей райадминистраций и мэра Степанакерта
Президент Республики Арцах провел совещание с участием руководителей
райадминистраций и мэра Степанакерта
Президент Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики) Бако Саакян 28 марта провел рабочее совещание с участием руководителей райадминистраций республики и мэра Степанакерта.
Как сообщили Арменпресс в Главном информационном управлении аппарата президента НКР, в ходе совещания был обсужден широкий круг вопросов, касающихся программ по развитию районов и столицы.
Особое внимание было уделено решению социально-экономических вопросов, ходу сельскохозяйственных работ и капитального строительства в республике.
Глава государства дал участникам совещания поручения по надлежащему и комплексному решению обсужденных вопросов.